Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tajná Honda: Dostane NSX menšiu sestru?

FOTO
Japonská automobilka Honda bola v minulosti známa športovými modelmi. Na istý čas túto filozofiu opustila. Zdá sa, že v súčasnosti sa opäť vracia ku koreňom.
5 3 príspevky 11.08.2016 / Filip Kadlečík

Chystá Honda športovú ofenzívu? Vyzerá to tak, že áno. Superšport NSX je stále horúcou novinkou a na obzore sa už rysuje ďalší dynamický Japonec. Automobilka si totiž na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo patentovala nový názov modelového radu. O novinke, akou by mohol byť model ZSX, sa špekuluje už dlhšie. Vozidlo bude mať v hľadáčiku napríklad Porsche 718 Cayman S, prípadne Alfu Romeo 4C.

ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX 5 fotografií v galérii ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX Zdroj: Honda

Samotný názov však nie je tou najatraktívnejšou správou. Tou sú jednoznačne uniknuté fotografie, ktoré o športovej nádeji prezrádzajú podstatne viac. Dizajnovo sa auto neodškriepiteľne ponáša na väčší model NSX. Predpokladá sa, že najskôr automobil na trh príde vo verzii kupé. Po nejakom čase by však malo zhodiť strechu a svetlo sveta by uzrel športový roadster.

ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX 5 fotografií v galérii ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX Zdroj: Honda Výrazné prieduchy umiestnené za dverami naznačujú, že motor by v mal byť umiestnený za kabínou. Podľa serveru Autoguide si pod kapotu kupé nájde cestu agregát z modelu Civic Type R. Ide o 2,0 litrový prepĺňaný štvorvalec, ktorému by mali pomáhať dva elektromotory umiestnené na prednej náprave. Kombinovaný výkon by mohol dosahovať 276 kW (370 k), pričom hmotnosť sa automobilka bude snažiť udržať pod hranicou 1 500 kg. Novinka by sa mala svetu ukázať vo forme prototypu po prvý krát na autosalóne v Detroite v januári 2017.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×