Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30: Nová generácia je odhalená

FOTO
VIDEO
Blíži sa autosalón v Paríži a automobilky chystajú veľké premiéry. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý prichádza s novou generáciou i30.
3 10.08.2016 / Filip Kadlečík

Hyundai chystá dôležitú premiéru. Nová generácia modelu i30 sa predstaví už 7. septembra a výstavný debut absolvuje na parížskom autosalóne koncom budúceho mesiaca. Už v predstihu však na niekoľkých fotografiách odhaľuje hlavné dizajnové prvky hlavného piliera modelového portfólia značky. Technické detaily zatiaľ známe nie sú.

Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20 3 fotografie v galérii Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20 Zdroj: Hyundai

Auto je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou už na prvý pohľad iné. Výrazne sa ponáša na najnovšiu generáciu modelu Tucson či na menšie i20. To potvrdzuje aj šéfdizajnér značky Peter Schreyer. Hovorí, že dizajn i30 “predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai Motor”.

Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky 3 fotografie v galérii Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky Zdroj: Hyundai

Jedným z hlavných novátorských prvkov má byť byť kaskádovitá maska chladiča - nový charakteristický znak kórejskej automobilky. O vývoji auta vám vo videu viac porozpráva samotný Schreyer.

Okrem dizajnových zmien automobilka avizuje aj nové technologické riešenia, viac individuality a flexibility.

Spor so subdodávateľom má aj Daimler

Firma Prevent argumentuje, že Daimler nesplnil svoje zmluvné záväzky a zmluvu s ním riadne neskončil. Ide o spor, ktorý údajne vznikol v roku 2013, keď Daimler vypovedal záväzky na rok 2014.
Generačná zmena by taktiež mala priniesť najmodernejšie bezpečnostné prvky a konektivitu. Hyundai sa hrdí tým, že auto bolo vyvinuté a navrhnuté v Európe pre európskych zákazníkov. Nezabúda však podotknúť, že sa myslelo aj na potreby globálnych klientov. 

 


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×