Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30: Nová generácia je odhalená

FOTO
VIDEO
Blíži sa autosalón v Paríži a automobilky chystajú veľké premiéry. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý prichádza s novou generáciou i30.
3 12 príspevkov 10.08.2016 / Filip Kadlečík

Hyundai chystá dôležitú premiéru. Nová generácia modelu i30 sa predstaví už 7. septembra a výstavný debut absolvuje na parížskom autosalóne koncom budúceho mesiaca. Už v predstihu však na niekoľkých fotografiách odhaľuje hlavné dizajnové prvky hlavného piliera modelového portfólia značky. Technické detaily zatiaľ známe nie sú.

Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20 3 fotografie v galérii Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20 Zdroj: Hyundai

Auto je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou už na prvý pohľad iné. Výrazne sa ponáša na najnovšiu generáciu modelu Tucson či na menšie i20. To potvrdzuje aj šéfdizajnér značky Peter Schreyer. Hovorí, že dizajn i30 “predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai Motor”.

Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky 3 fotografie v galérii Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky Zdroj: Hyundai

Jedným z hlavných novátorských prvkov má byť byť kaskádovitá maska chladiča - nový charakteristický znak kórejskej automobilky. O vývoji auta vám vo videu viac porozpráva samotný Schreyer.

Okrem dizajnových zmien automobilka avizuje aj nové technologické riešenia, viac individuality a flexibility.

Spor so subdodávateľom má aj Daimler

Firma Prevent argumentuje, že Daimler nesplnil svoje zmluvné záväzky a zmluvu s ním riadne neskončil. Ide o spor, ktorý údajne vznikol v roku 2013, keď Daimler vypovedal záväzky na rok 2014.
Generačná zmena by taktiež mala priniesť najmodernejšie bezpečnostné prvky a konektivitu. Hyundai sa hrdí tým, že auto bolo vyvinuté a navrhnuté v Európe pre európskych zákazníkov. Nezabúda však podotknúť, že sa myslelo aj na potreby globálnych klientov. 

 


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×