Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq: Prvé oficiálne fotky českého medveďa

FOTO
VIDEO
AKTUALIZOVANÉ
Mladoboleslavská automobilka svetu už o niekoľko dní predstaví nové SUV Kodiaq. Teraz zverejnila prvé oficiálne fotografie. Čo o novej Škode prezrádzajú?
9 10.08.2016 / Filip Kadlečík

Premiéra veľkého SUV Škody je na spadnutie. Uskutoční sa 1. septembra v nemeckom Berlíne. Samozrejme, my na nej nebudeme chýbať a čo najskôr vám o modeli Kodiaq poskytneme všetky dôležité informácie. Zatiaľ si však všetci musíme vystačiť so štyrmi oficiálnymi fotografiami, ktoré detailne odhaľujú, ako bude český medveď vyzerať v sériovej verzii. Ako uvidíte v galérii, finálnu podobu auta sa nám na základe interných informácií z českej automobilky podarilo odhadnúť veľmi presne vo výraznom predstihu.

Predné svetlá majú jemnejšie krivky, ako sa čakalo 9 fotografií v galérii Predné svetlá majú jemnejšie krivky, ako sa čakalo Zdroj: Škoda

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Kodiaq sa až prekvapivo drží podoby konceptu Vision S. Predné svetlomety sú rozdelené na dve časti, väčšia z nich obsahuje aj LED pásik, ktorý má oproti očakávaniam výrazne oblejšie tvary. Menší segment predných svetlometov by teoreticky mohol plniť funkciu hmlových svetiel, na to je však na prvý pohľad umiestnený príliš vysoko.

Predný nárazník taktiež výrazne pripomína štúdiu Vision S. Odlišnosti sa dajú nájsť na prednej maske, kde sa síce zhoduje dvojité rebrovanie mriežky chladiča, avšak tá sériová je výrazne vyššia a viac pripomína iné modely značky. Zaujímavým prvkom sú tri rebrá chladiča, ktoré v blízkosti znaku automobilky vystupujú do popredia. Je pravdepodobné, že sa pod nimi skrýva radar sledujúci cestu a okoloidúce vozidlá. Kapotu brázdia viaceré linky, pričom jedna z nich končí až pri zadných svetlách atomobilu.

Bočnej časti automobilu dominuje výrazny prelis karosérie 9 fotografií v galérii Bočnej časti automobilu dominuje výrazny prelis karosérie Zdroj: Škoda

Tento výrazný prelis tvorí zároveň dominantný dizajnový prvok bočnej časti modelu. Okrem toho je zrejmé, že spätné zrkadlá dostanú integrované smerové LED svetlá. Kodiaq bude mať viac-menej kompletné oplastovanie. Plasty si totiž našli miesto na oboch blatníkoch kolies. Podľa fotografie z predoboku sa zdá, že SUV bude mať trendový klesajúci profil.

Zadné svetlá majú tvar typický pre Škodu 9 fotografií v galérii Zadné svetlá majú tvar typický pre Škodu Zdroj: Škoda

Okrem predných svetiel zverejnila Škoda aj detailnú fotografiu zadných. Na tých zaujme predovšetkým textúra odkazujúca na české kryštálové produkty. Očakávaným prvkom bol aj LED pásik, ktorý si ponecháva tvar typický pre vozidlá mladoboleslavskej automobilky. Na fotografii je taktiež vidieť, že celá zadná časť bude ladiť s ostatnými modelmi automobilky. Výrazný zadný prelis na veku batožinového priestoru jej totiž nechýba.

Dizajn diskov kolies sa nesie v duchu konceptu Vision S 9 fotografií v galérii Dizajn diskov kolies sa nesie v duchu konceptu Vision S Zdroj: Škoda

Disky kolies, ako ostatne aj celý Kodiaq, sa pridŕžajú dizajnového smerovania udaného štúdiou Vision S. Striedajú sa lesklé leštené plochy s kontrastnými tmavšími. Zaujímavý je náboj diskov, ktorý istým spôsobom taktiež pripomína známy český kryštál. Dizajnový vývoj modelu Kodiaq, od skíc až po realitu, si môžete pozrieť v našej galérii.

Okrem dizajnu však poznáme aj technické detaily. Už teraz je jasné, že ponuka naftových jednotiek bude na začiatku stáť na motore 2.0 TDI v dvoch výkonových verziách. Slabší dosiahne výkon 110 kW (150 k) a silnejší 140 kW (190 k). Dostupné budú aj dva benzínové agregáty, pričom menší 1.4 TSI bude naladený buď na 92 kW (125 k), alebo 110 kW (150 k). Vrcholom ponuky bude motor 2.0 TSI s výkonom 132 kW (180 k). Časom by na trh mala prísť aj verzia s hybridným pohonným ústrojenstvom.

Takto sa postupne odkrývala podoba prednej časti SUV 9 fotografií v galérii Takto sa postupne odkrývala podoba prednej časti SUV Zdroj: Škoda

Medzi najväčšie devízy SUV bude patriť veľký vnútorný priestor, kufor bude mať v päťmiestnej konfigurácii objem 720 litrov. Kodiaq prichádza aj s rôznymi praktickými riešeniami, ako je napríklad vysúvacia ochrana dverí, elektricky ovládané ťažné zariadenie, či kamerový systém Area View. Na palube sa nájdu rôzne moderné technológie, od Google Maps cez Wi-Fi hotspot až po infotainment Swing. 


Video
Najnovšie články
Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Na ženevskom výstavisku ukáže Ingolstadt koncept, z ktorého má na prelome rokov 2020 a 2021 vzniknúť sériový produkt.

Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×