Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki SX4 S-Cross: Už len s turbom

Modernizácia japonského kríženca prináša novú prednú časť či multimediálny systém. Atmosférický motor ňou končí.
15 14 príspevkov 20.07.2016 / Marek Pokrývka

Zhruba pred týždňom sa po internete rozbehli amatérske fotky omladeného Suzuki SX4 S-Cross, ktoré vznikli na lokálnej akcii v Maďarsku. Nečakaná predpremiéra však nepriniesla žiadne informácie. Dnes prišli na svet oficiálne zábery a detaily, ktoré vnášajú do veci viac svetla.

Prednej časti Suzuki SX4 S-Cross dominuje veľký gril 15 fotografií v galérii Prednej časti Suzuki SX4 S-Cross dominuje veľký gril Zdroj: indianautosblog.com

Ako sme už mohli vidieť na predchádzajúcich záberoch, modernizácia japonského kríženca prináša novú prednú časť. Tej dominuje veľký gril so zvislými rebrami. S maskou chladiča susedia modifikované svetlomety, v ktorých nechýba diódové denné svietenie. Dizajnová retuš sa dotkla aj nárazníka, koncových svetiel a diskov kolies. Vo vnútri vraj môžeme očakávať kvalitnejšie materiály. Viditeľnejšou zmenou je však multimediálny systém, ktorého darcom sa stala Vitara.

Vitara sa stala darcom multimediálneho systému 15 fotografií v galérii Vitara sa stala darcom multimediálneho systému Zdroj: indianautosblog.com

Pre slovenský trh sa do tohto vozidla doteraz montoval výhradne atmosférický benzín s objemom 1,6 litra, ten však modernizáciou končí. S-Cross si bude možné kúpiť už len s turbom. V ponuke majú byť dva zážihového agregáty z línie Boosterjet: litrový trojvalec s výkonom 82 kW (111 k) a krútiacim momentom 170 Nm, ale tiež 1,4-litrový motor dosahujúci parametre 103 kW (140 k) a 220 Nm. Na vybraných trhoch bude k dispozícii aj 120-koňový turbodiesel 1.6 DDiS.

Litrový trojvalec Booster Jet má výkon 82 kW (112 k) 15 fotografií v galérii Litrový trojvalec Booster Jet má výkon 82 kW (112 k) Zdroj: indianautosblog.com

Suzuki plánuje naďalej ponúkať niekoľko variantov pohonu. Pri všetkých motorizáciách si možno vyberať medzi šesťstupňovou manuálnou a automatickou prevodovkou, trojvalcová pohonná jednotka si však musí vystačiť s náhonom na predné kolesá. Ostatné varianty možno vybaviť systémom 4x4. Ceny jednotlivých vyhotovení ešte nepoznáme, predaj sa má spustiť na jeseň.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×