Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Omladený S-Cross odfotili v Maďarsku

Suzuki odhalilo inovovaný variant vozidla netradičným spôsobom. Bez predchádzajúceho avíza ho ukázalo na lokálnom podujatí.
10 6 príspevkov 11.07.2016 / Marek Pokrývka

V roku 2013 uviedlo Suzuki do predaja model SX4 S-Cross, ktorý sa stal väčším súrodencom úspešného kríženca. Nedávno sa začalo hovoriť o jeho modernizácii. Koncom zimy sa na internet dostali nekvalitné obrázky zachytávajúce inovovaný variant tohto vozidla, no následne o ňom zostalo ticho. Na premiéru sa čakalo ďalej. V týchto dňoch japonská automobilka prekvapila, debut totiž usporiadala bez veľkého haló u našich južných susedov.

Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte 10 fotografií v galérii Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte Zdroj: Instagram

Omladený S-Cross predviedla spoločnosť v Maďarsku, kde ho vyrába. Napriek väzbe na fabriku je spôsob odhalenia poriadne netradičný. Suzuki totiž ukázalo kompletné vozidlo bez predchádzajúceho avíza na lokálnom podujatí a nevydalo žiadne oficiálne fotografie ani informácie. Našťastie, automobil s upravenou fazónou odfotili aspoň nezávislé objektívy.

Ako môžeme vidieť, medzigeneračný facelift sa podľa očakávania koncentroval v prednej časti. Kompletne nové sú tu svetlomety, maska chladiča, kapota i nárazník. Tieto dielce výrazne zmenili vzhľad japonského kríženca. Vzadu boli modifikácie menej nápadné, zasiahli prakticky len grafiku svetiel. Japonský výrobca k tomu pridal osvieženú paletu diskov kolies.

Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet 10 fotografií v galérii Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet Zdroj: Instagram

Obrázky zachytávajú aj interiér, ktorý zostal vo veľkej miere bez úprav. Evidentne však dostal modernejší multimediálny systém. Na fotkách môžeme vidieť aj priestor pod kapotou, v ktorom sa nachádza štvorvalec s nápisom BoosterJet. Malo by ísť o 1,4-litrový benzínový agregát s výkonom 103 kW (140 k) známy z modelu Vitara S. Detaily o omladenom Suzuki SX4 S-Cross sa pravdepodobne dozvieme s blížiacou sa premiérou, ktorá sa má odohrať na jesennom autosalóne v Paríži.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×