Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Omladený S-Cross odfotili v Maďarsku

Suzuki odhalilo inovovaný variant vozidla netradičným spôsobom. Bez predchádzajúceho avíza ho ukázalo na lokálnom podujatí.
10 6 príspevkov 11.07.2016 / Marek Pokrývka

V roku 2013 uviedlo Suzuki do predaja model SX4 S-Cross, ktorý sa stal väčším súrodencom úspešného kríženca. Nedávno sa začalo hovoriť o jeho modernizácii. Koncom zimy sa na internet dostali nekvalitné obrázky zachytávajúce inovovaný variant tohto vozidla, no následne o ňom zostalo ticho. Na premiéru sa čakalo ďalej. V týchto dňoch japonská automobilka prekvapila, debut totiž usporiadala bez veľkého haló u našich južných susedov.

Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte 10 fotografií v galérii Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte Zdroj: Instagram

Omladený S-Cross predviedla spoločnosť v Maďarsku, kde ho vyrába. Napriek väzbe na fabriku je spôsob odhalenia poriadne netradičný. Suzuki totiž ukázalo kompletné vozidlo bez predchádzajúceho avíza na lokálnom podujatí a nevydalo žiadne oficiálne fotografie ani informácie. Našťastie, automobil s upravenou fazónou odfotili aspoň nezávislé objektívy.

Ako môžeme vidieť, medzigeneračný facelift sa podľa očakávania koncentroval v prednej časti. Kompletne nové sú tu svetlomety, maska chladiča, kapota i nárazník. Tieto dielce výrazne zmenili vzhľad japonského kríženca. Vzadu boli modifikácie menej nápadné, zasiahli prakticky len grafiku svetiel. Japonský výrobca k tomu pridal osvieženú paletu diskov kolies.

Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet 10 fotografií v galérii Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet Zdroj: Instagram

Obrázky zachytávajú aj interiér, ktorý zostal vo veľkej miere bez úprav. Evidentne však dostal modernejší multimediálny systém. Na fotkách môžeme vidieť aj priestor pod kapotou, v ktorom sa nachádza štvorvalec s nápisom BoosterJet. Malo by ísť o 1,4-litrový benzínový agregát s výkonom 103 kW (140 k) známy z modelu Vitara S. Detaily o omladenom Suzuki SX4 S-Cross sa pravdepodobne dozvieme s blížiacou sa premiérou, ktorá sa má odohrať na jesennom autosalóne v Paríži.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×