Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 3008 GT: S výkonnou naftou

Špičku modelového radu poháňa motor 2.0 BlueHDI s výkonom 132 kW (180 k) skombinovaný so šesťstupňovým automatom.
16 2 príspevky 17.06.2016 / Marek Pokrývka

Koncom mája predstavil Peugeot druhú generáciu typu 3008, z ktorého sa stalo konvenčné SUV. Stále teda ide o horúcu novinku. Francúzska automobilka však nelení a na svet prináša vyhotovenie GT, ktoré prichádza s výkonnou naftou. Napriek označeniu nejde o žiaden vyslovene športový variant. Má síce relatívne silné srdce, ale v základe sa vozidlo nezmenilo.

Peugeot 3008 GT má relatívne silné srdce 16 fotografií v galérii Peugeot 3008 GT má relatívne silné srdce Zdroj: Peugeot

Špičku modelového radu poháňa známy motor 2.0 BlueHDi s výkonom 132 kW (180 k). Turbodiesel je skombinovaný výhradne so šesťstupňovým automatom, ktorý silu prenáša na prednú nápravu. Pohon všetkých kolies sa teda zatiaľ nekoná. Naftový agregát dýcha cez dve hranaté koncovky, ktoré sú spolu so špeciálnymi 19-palcovými diskami kolies najvýraznejším poznávacím znamením.

Turbodiesel dýcha cez  dve hranaté koncovky 16 fotografií v galérii Turbodiesel dýcha cez dve hranaté koncovky Zdroj: Peugeot

Okrem spomínaných zmien má nová verzia aj mierne rozšírené blatníky označené štítkami GT. K tomu sa pridáva odlišná výplň masky chladiča a opcia dvojfarebného laku. Označenie modelu nechýba ani vo vnútri. Nájdeme ho na hranatom volante, ktorý je spolu so sedadlami potiahnutý kožou. Čalúnenie je prešívané niťou medenej farby, pozadie prístrojov sa tento kov snaží imitovať.

Peugeot pripravil aj alternatívu v podobe GT Line 16 fotografií v galérii Peugeot pripravil aj alternatívu v podobe GT Line Zdroj: Peugeot

Pre zákazníkov túžiacich po vizuálnej odlišnosti bez povinnosti kúpiť si najsilnejší turbodiesel pripravil Peugeot aj alternatívu v podobe verzie GT Line. Tá je dostupná pre všetky motorizácie okrem Blue HDi 100 a už spomínanej špičky portfólia. Balíček výbavy obsahuje opísané prvky s dvomi výnimkami: blatníky zostávajú štandardné a disky majú priemer 18 palcov.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×