Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche láka na novú Panameru

VIDEO
Druhá generácia úspešného vozidla pripomína koncept Sport Turismo predstavený v roku 2012. Stáť by mala na celkom novej platforme.
2 6 príspevkov 09.06.2016 / Marek Pokrývka

V apríli uplynulo sedem rokov od premiéry modelu Panamera, ktorý bol dôležitým míľnikom v živote nemeckého výrobcu. Ten už dlhšie pracuje na jeho nástupcovi. Druhá generácia úspešného päťdverového vozidla by mala prísť na svetlo sveta onedlho, automobilka totiž na novú verziu láka pilotnou oficiálnou fotografiou zahalenou v tme. Napriek tomu hovorí jasnou rečou.

Porsche Panamera na pilotnej oficiálnej fotografii 2 fotografie v galérii Porsche Panamera na pilotnej oficiálnej fotografii Zdroj: Porsche

Na obrázku môžeme vidieť štíhle koncové svetlá zložené z diód, ktoré sú prepojené tenkým pásikom. Pod ním sa nachádza podpis značky. Dizajn týchto prvkov pripomína koncept Sport Turismo predstavený ešte v roku 2012, od ktorého sa sériový model nebude nejako výrazne odlišovať. Potvrdili to fotografie vývojových prototypov takmer celkom bez maskovania.

Porsche by malo stáť na celkom novej platforme MSB, vďaka ktorej zhodí približne 90 kilogramov. Diéta má prebehnúť napriek nárastu rozmerov. Pod kapotou vozidla sa objavia motory so šiestimi a ôsmimi valcami, jasnú budúcnosť má aj plug-in hybrid. Živé odhalenie vozidla prebehne v Paríži. Virtuálne však Panameru druhej generácie spoznáme skôr, aj keď presný dátum známy nie je.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×