Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Ford GT: Nedostatkový tovar

VIDEO
Modrý ovál si predsavzal, že jeho model GT bude exkluzívnym produktom. Predpoklad dopytu po superšporte vysoko prevyšujúceho ponuku sa potvrdil.
5 8 príspevkov 17.05.2016 / Filip Kadlečík

Vlastniť nový Ford GT bude môcť len hŕstka vyvolených. Pred niekoľkými dňami vypršala mesačná lehota, počas ktorej si záujemcovia mali možnosť podať svoju žiadosť o zaradenie medzi 500 kupcov tohto automobilu. Záujem však prejavilo viac než 6 500 uchádzačov.

O nový superšportový automobil Ford GT je veľký záujem 5 fotografií v galérii O nový superšportový automobil Ford GT je veľký záujem Zdroj: Ford

Zdá sa, že napriek veľkému dopytu Modrý ovál svoje predsavzatia berie vážne. Tomu nasvedčuje aj fakt, že pre šancu vlastniť podobné auto musíte žiť v jednej z 21 krajín identifikovaných ako kľúčové pre tento americký superšport. Bohužiaľ, Slovensko medzi nimi nie je. Z našich susedných krajín je v úzkom zozname zaradené len Rakúsko. Taktiež zaváži, či ste už v minulosti nejaký Ford GT vlastnili, alebo nie.

Je však sympatické, že pri kúpe tohto modelu sa budúci majiteľ bude musieť zaviazať, že na ňom bude reálne jazdiť. Nemalo by sa teda stať, že skončí vystavený v zbierke medzi inými vozidlami podobnej kategórie. Potenciálni záujemcovia o kupé novej generácie sa snažili zvýšiť svoje šance na kúpu automobilu videami na sociálnej sieti.

Ford GT zaujme netradične riešenou zadnou časťou 5 fotografií v galérii Ford GT zaujme netradične riešenou zadnou časťou Zdroj: Ford

Podstatou týchto spotov bolo presvedčiť spoločnosť Ford o tom, že práve daný človek je ten správny, ktorý by mal mať možnosť vlastniť nové GT. Medzi časté argumenty patril napríklad majetok, popularita, alebo spriaznenosť s motoršportom. Niektorí záujemcovia sa naopak snažili zaujať vtipným spracovaním svojho príspevku.

Lojalita voči automobilovému výrobcovi je pri podobne malých sériách veľmi dôležitá a Ford nie je výnimkou. Svojmu novému automobilu chce dať punc jedinečnosti a na naplnení tohto cieľa pracuje už od prestavenia predsériovej verzie nového GT. Exkluzivitu automobilu však okrem obmedzeného limitu výroby určite zaručí aj cena. Tá by sa podľa informácií Modrého oválu mala pohybovať na úrovni 400 000 eur. V najbližších dňoch Ford vyhodnotí všetky žiadosti a bude kontaktovať vybraných uchádzačov o superšport.

Aj talianske Ferrari je známe tým, že jeho špičkové modely sa do rúk nedostanú komukoľvek. Za všetko hovorí príklad kanadského podnikateľa menom Robert Herjavec. Ten sa stal jedným z vybraných majiteľov hybridného kupé LaFerrari, keďže vo svojej automobilovej zbierke má sedem automobilov z Maranella a jazdí s nimi na súťaži Ferrari Challenge. Na značkovej párty v americkom Los Angeles sa nechal počuť, že neprišiel kvôli celebritám, ale Pierrovi Ferrarimu, jedinému žijúcemu synovi zakladateľa automobilky Enza.

 

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×