Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smart ako nekompromisný off-road

VIDEO
Z pouličného dopravného prostriedku vytvoril 29-ročný Ukrajinec terénny stroj. Techniku drobca skrížil s dielmi troch rôznych značiek.
2 11.04.2016 / Marek Pokrývka

Asi najslávnejším zástupcom plemena mestských áut je Smart ForTwo. Tento dvojmiestny drobec vznikol pod patronátom spoločnosti Daimler s jediným cieľom: poskytnúť vodičovi bezproblémový život v urbanizovanom priestore. Istý ukrajinský mladík sa však rozhodol jeho domovské teritórium zmeniť. Z pouličného dopravného prostriedku vytvoril terénny stroj, ktorý sa nezľakne ničoho.

Smart ukrajinského mladíka si poradí s rozbahneným lesným terénom 2 fotografie v galérii Smart ukrajinského mladíka si poradí s rozbahneným lesným terénom Zdroj: YouTube

Smart ako nekompromisný off-road je síce šialene znejúce slovné spojenie, no 29-ročný Ukrajinec ho pretavil do reality. Základom jeho projektu sa stal naftový model pochádzajúci z originálnej generácie nemeckého vozidielka. Jeho techniku skrížil autor s komponentmi troch rôznych značiek: Honda, Mitsubishi a Volkswagen. Nespresnil však, aké konkrétne dielce tu použil.

Navonok je celkom evidentná poriadne zväčšená svetlá výška, ktorú dopĺňa rozšírený rozchod kolies na oboch nápravách. Modifikovaný Smart roluje na plechových ráfikoch s drsným terénnym obutím. Karosériu vybavil ukrajinský majiteľ nadstavcami blatníkov, predným ochranným rámom a kovovým panelom chrániacim celý podvozok netradičného stroja. Drobec prešiel aj ďalšími malými zmenami.

Čo sa skrýva v útrobách modifikovaného nemeckého vozidielka nevieme 2 fotografie v galérii Čo sa skrýva v útrobách modifikovaného nemeckého vozidielka nevieme Zdroj: YouTube

Pri prestavbe získal podľa všetkého uplatnenie pohon všetkých štyroch kolies, čo presne sa skrýva v útrobách malého off-roadu však nevieme. Pohon výrazne prispieva k úctyhodným schopnostiam auta mimo asfaltu. Ich demonštráciou je nasledujúce video, nakrútené ešte koncom minulého roka. Smart si na záberoch poradí s poriadne rozbahneným lesným terénom či hlbokými jazierkami vody. Skromný pôdorys je pritom výhodou.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×