Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentley posilňuje Continental GT Speed

Zvýšenie výkonu nie je nijako zásadné, po novom má dvanásťvalec 472 kW (642 k). Automobilka okrem toho uvádza globálny variant Black Edition.
6 5 príspevkov 06.04.2016 / Marek Pokrývka

Na prvých pretekoch aktuálnej sezóny šampionátu F1 predstavilo Bentley exkluzívnu verziu luxusného kupé Continental GT, ktorá je určená výhradne pre protinožcov. Tá sa vyznačovala najmä množstvom čiernych prvkov. Britská automobilka teraz globálne uvádza špeciálny variant Black Edition s rovnakou tematikou a okrem toho posilňuje vrcholné vyhotovenie Speed.

Bentley Continental GT Speed v špeciálnom vyhotovení Black Edition 6 fotografií v galérii Bentley Continental GT Speed v špeciálnom vyhotovení Black Edition Zdroj: Bentley

Táto edícia obliekla do čiernej 21-palcové kolesá, brzdové strmene a niekoľko ďalších detailov. Lakov karosérie je k dispozícii viacero. Exteriérovú farebnú kombináciu možno okoreniť niekoľkými kontrastnými prvkami, dostupnými okrem iných odtieňov aj v neprehliadnuteľnej žltej Cyber Yellow. Výrazná schéma sa preniesla aj do vnútorného čalúnenia.

Zvýšenie výkonu vyhotovenia GT Speed nie je nijako zásadné. Šesťlitrový dvanásťvalec tohto modelu dosahoval doteraz 467 kW (635 k), po novom má 472 kW (642 k). Krútiaci moment stúpol o 20 Nm. Vďaka tomu sa čas potrebný na akceleráciu 0-100 km/h skrátil na 4,1 sekundy. Maximálka zostala zachovaná. Obe novinky sa už dostali do predaja, dodávky sa začnú v lete.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×