Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kaptur je nafúknutá štvorkolka

Novinka sa od východiskového auta na prvý pohľad veľmi neodlišuje, no v skutočnosti je jeho karoséria celkom nová.
11 5 príspevkov 31.03.2016 / Marek Pokrývka

Pred tromi rokmi vstúpil medzi najmenšie SUV Renault Captur, ktorý voľne vychádza z hatchbacku Clio. V týchto dňoch stiahla francúzska automobilka v Moskve plachtu z typu Kaptur. Ide o vozidlo, ktoré okrem zmeny písmena v názve prešlo množstvom ďalších úprav. Tými najzásadnejšími sú štedrejšie rozmery a pohon oboch náprav. Skrátka, je to akási nafúknutá štvorkolka.

Renault stiahol v Moskve plachtu z typu Kaptur 11 fotografií v galérii Renault stiahol v Moskve plachtu z typu Kaptur Zdroj: Renault

Od východiskového auta sa Kaptur na prvý pohľad veľmi neodlišuje, no v skutočnosti je jeho karoséria celkom nová. Vpredu ho charakterizuje hlbšia maska chladiča a prepracovaný nárazník s integrovanými diódami. LED technológiu využívajú aj koncové svetlá, čo však zatieňuje výrazné predĺženie zadnej časti. Renault automobil natiahol zhruba o 21 centimetrov, pričom sedem z toho dostal do vienka rázvor. Vďaka robustnejším plastovým blatníkom rástlo SUV aj do šírky.

Francúzske SUV rástlo do dĺžky, šírky aj výšky 11 fotografií v galérii Francúzske SUV rástlo do dĺžky, šírky aj výšky Zdroj: Renault

Akoby to nestačilo, Francúzi pôvodné vozidlo výrazne zdvihli. Evidentné je to najmä z profilu. Do svetlej výšky pribudlo asi päť centimetrov, pričom tento proces sprevádzala výmena obutia. Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom. Mal by však poskytovať podstatne viac priestoru pre zadných pasažierov, keďže kufor sa výrazne nezväčšil. V štandardnom stave ponúka 387 litrov. Captur je na tom zhruba rovnako, čo platí aj o 1 200 litroch po sklopení sedadiel.

Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom 11 fotografií v galérii Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom Zdroj: Renault

Významným prírastkom v kabíne je ovládač systému 4x4, ktorý pre východiskový produkt Renault neponúka. Kaptur dostal pohon známy z jeho väčšieho súrodenca Kadjar. Vďaka tomu by sa nemal zľaknúť terénu a zvládnuť všetky nástrahy ciest v Rusku. Práve pre tento trh totiž francúzska automobilka novinku vyvinula. Vyrábať ju bude lokálne vo svojej moskovskej fabrike, o príchode nafúknutej štvorkolky na iné trhy zatiaľ nehovorí.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×