Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Agresívne GLE Coupé z dielne TopCar

Ruský tuner pripravuje pre nemecké SUV-kupé dizajnový balík s označením Inferno. Vrátane karbónových dielcov vyjde na vyše 20-tisíc eur.
3 4 príspevky 25.01.2016 / Marek Pokrývka

Mercedes GLE Coupé síce prišiel do predaja výrazne neskôr než jeho hlavný konkurent BMW X6, no to sa nijako neodrazilo na predajnej úspešnosti. Ani na našich cestách už nie je nič zvláštne tento model stretnúť. Ak by niektorý z jeho majiteľov chcel vyniknúť, siahnuť môže po čoraz širšom portfóliu produktov od rôznych  úpravcov. Medzi nich sa zaradil aj TopCar.

Z dielne ruského špecialistu vyšli v týchto dňoch vizualizácie toho, ako bude vyzerať chystaný dizajnový balík s označením Inferno. Ten pripravuje tuner práve pre nemecké SUV-kupé. Vozidlo v rámci neho dostane styling, ktorý je akousi nadstavbou výzoru verzie Mercedes-AMG. Dostupný by však mal byť aj pre ostatné ponúkané motorizácie.

Karoséria GLE Coupé dostane v rukách TopCar rozšírené blatníky a prahy, pričom v oboch partiách sa objavujú prídavné chladiace otvory. Predný nárazník má ostrejšie línie a LED denné svietenie, v balíku je aj väčší zadný difúzor. Viacero použitých prvkov pritom môže byť z uhlíkových vlákien. Agresívny výzor auta dokresľujú zatmavené detaily a disky kolies s priemerom až 24 palcov.

Moskovská spoločnosť toto vozidlo naživo predvedie v Ženeve, sumy požadované za túto úpravu však prezradila už teraz. Nie je prekvapením, že balík Inferno nie je žiadnym lacným špásom. Štandardná verzia bodykitu stojí v prepočte viac než 17-tisíc eur, táto suma však ešte neobsahuje karbónové dielce. Vrátane nich vyjde komplet na vyše 20-tisíc eur.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Hyundai má revolučný motor i prevodovku

Facelift prinesie väčšiu masku chladiča a odlišné svetlá, vo vnútri možno čakať nový prístrojový panel a infotainment. Hovorí sa aj o uvedení verzie 545e.

BMW radu 5: Aké bude po modernizácii?

Dvojica príbuzných SUV prešla dizajnovými zmenami, ktoré zahŕňajú gril Panamericana. Ich trojlitrový šesťvalec je posilnený na 390 koní.

Mercedes-AMG: Viac sily pre duo GLC 43

Volvo má za sebou ťažký kvartál a naviac prišla ďalšia zlá správa: Švédi totiž musia globálne zvolať vyše milióna vozidiel pre problém s motorom, ktorý môže...

Volvo zvoláva po svete viac než milión vozidiel

Prudký rozvoj technológií v automobilovom priemysle sa čoraz viac dotýka i oblastí, kde by sme ho ešte pred niekoľkými rokmi vôbec neočakávali. Najnovšie...

Veľké inovácie: Toto už zvládne reflexná vesta

Malý hatchback prichádza na japonský trh s tvárou upravenou podľa aktuálnej podoby dizajnového jazyka Kodo. Okrem toho má komfortnejší podvozok a bude ponúkaný...

Mazda2 absolvovala plastickú operáciu

Carlos Ghosn sa zjavne spamätal z prvotného šoku a vracia úder. Žaluje totiž Nissan aj Mitsubishi z protiprávneho postupu pri jeho odvolaní z funkcie...

Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×