Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q6 sa bude vyrábať v Bruseli

Pre sériové SUV e-tron by sa mala produkcia najmenšieho člena portfólia presunúť do fabriky v meste Martorell. Tým sa však rošáda nekončí.
1 4 príspevky 22.01.2016 / Marek Pokrývka

Autosalón v Detroite priniesol premiéru vodíkom poháňaného konceptu Audi h-tron quattro, ktorý je evolúciou elektrického SUV predstaveného vlani. Z neho sa má stať sériový model. Ingolstadt okolo toho nerobí veľké tajnosti: už dávnejšie avizoval jeho príchod na rok 2018 a teraz potvrdil miesto jeho plánovanej produkcie. Novinka s pravdepodobným označením Q6 sa bude vyrábať v Bruseli.

Z konceptu Audi e-tron quattro sa má stať sériový model

Belgický závod v súčasnosti štyrom kruhom montuje najmenšieho člena portfólia so štítkom A1, ktorého produkcia by sa mala pre sériové SUV e-tron presunúť do fabriky v katalánskom meste Martorell. Tým sa však rošáda nekončí. Keďže na juhu Španielska v súčasnosti vzniká typ Q3 a simultánna výroba dvojice by nebola možná, Audi ju presunie do maďarského Győru. Spomínané zmeny bude v oboch prípadoch pravdepodobne sprevádzať generačné striedanie stráží.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×