Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S už príde na zavolanie

Aktualizácia softvéru s kódom 7.1 uvádza okrem iného prvok Summon. Stačí stlačiť tlačidlo a automobil sa dokáže autonómne dopraviť za vlastníkom.
1 1 príspevok 13.01.2016 / Marek Pokrývka

Kalifornská spoločnosť Tesla Motors na sklonku minulého roka vydala siedmu verziu svojho softvéru riadiaceho elektromobil Model S. Jej najväčšou novinkou bola funkcia Autopilot. V týchto dňoch prišla ďalšia aktualizácia s kódom 7.1, ktorá opäť upravuje a rozširuje možnosti amerického vozidla. Okrem viacerých drobných zlepšení sa odohralo aj niekoľko zásadných.

Tesla prišla s ďalšou aktualizáciou softvéru elektromobilu Model S

Update modifikuje fungovanie autopilota a prináša niekoľko obmedzení, ktoré by mali zvýšiť jeho viackrát kritizovanú bezpečnostnú stránku. Ďalej obsahuje funkciu automatického otvárania garáže cez systém HomeLink, schopnosť samostatne zaparkovať pozdĺžne i kolmo na smer jazdy či kontrolu dostupnosti nabíjacích staníc Supercharger v reálnom čase.

Aktualizácia uvádza okrem iného prvok Summon, ktorý je jej najzaujímavejšou časťou. Vďaka nemu už príde Model S k svojmu majiteľovi na zavolanie. Stačí stlačiť tlačidlo na kľúči, elektrický automobil sa následne dokáže sám naštartovať a kompletne autonómne sa dopraviť za vlastníkom. V prípade parkovania v garáži pritom zvládne aj jej otvorenie a zatvorenie.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×