Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S už príde na zavolanie

Aktualizácia softvéru s kódom 7.1 uvádza okrem iného prvok Summon. Stačí stlačiť tlačidlo a automobil sa dokáže autonómne dopraviť za vlastníkom.
1 1 príspevok 13.01.2016 / Marek Pokrývka

Kalifornská spoločnosť Tesla Motors na sklonku minulého roka vydala siedmu verziu svojho softvéru riadiaceho elektromobil Model S. Jej najväčšou novinkou bola funkcia Autopilot. V týchto dňoch prišla ďalšia aktualizácia s kódom 7.1, ktorá opäť upravuje a rozširuje možnosti amerického vozidla. Okrem viacerých drobných zlepšení sa odohralo aj niekoľko zásadných.

Tesla prišla s ďalšou aktualizáciou softvéru elektromobilu Model S

Update modifikuje fungovanie autopilota a prináša niekoľko obmedzení, ktoré by mali zvýšiť jeho viackrát kritizovanú bezpečnostnú stránku. Ďalej obsahuje funkciu automatického otvárania garáže cez systém HomeLink, schopnosť samostatne zaparkovať pozdĺžne i kolmo na smer jazdy či kontrolu dostupnosti nabíjacích staníc Supercharger v reálnom čase.

Aktualizácia uvádza okrem iného prvok Summon, ktorý je jej najzaujímavejšou časťou. Vďaka nemu už príde Model S k svojmu majiteľovi na zavolanie. Stačí stlačiť tlačidlo na kľúči, elektrický automobil sa následne dokáže sám naštartovať a kompletne autonómne sa dopraviť za vlastníkom. V prípade parkovania v garáži pritom zvládne aj jej otvorenie a zatvorenie.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×