Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S už príde na zavolanie

Aktualizácia softvéru s kódom 7.1 uvádza okrem iného prvok Summon. Stačí stlačiť tlačidlo a automobil sa dokáže autonómne dopraviť za vlastníkom.
1 1 príspevok 13.01.2016 / Marek Pokrývka

Kalifornská spoločnosť Tesla Motors na sklonku minulého roka vydala siedmu verziu svojho softvéru riadiaceho elektromobil Model S. Jej najväčšou novinkou bola funkcia Autopilot. V týchto dňoch prišla ďalšia aktualizácia s kódom 7.1, ktorá opäť upravuje a rozširuje možnosti amerického vozidla. Okrem viacerých drobných zlepšení sa odohralo aj niekoľko zásadných.

Tesla prišla s ďalšou aktualizáciou softvéru elektromobilu Model S

Update modifikuje fungovanie autopilota a prináša niekoľko obmedzení, ktoré by mali zvýšiť jeho viackrát kritizovanú bezpečnostnú stránku. Ďalej obsahuje funkciu automatického otvárania garáže cez systém HomeLink, schopnosť samostatne zaparkovať pozdĺžne i kolmo na smer jazdy či kontrolu dostupnosti nabíjacích staníc Supercharger v reálnom čase.

Aktualizácia uvádza okrem iného prvok Summon, ktorý je jej najzaujímavejšou časťou. Vďaka nemu už príde Model S k svojmu majiteľovi na zavolanie. Stačí stlačiť tlačidlo na kľúči, elektrický automobil sa následne dokáže sám naštartovať a kompletne autonómne sa dopraviť za vlastníkom. V prípade parkovania v garáži pritom zvládne aj jej otvorenie a zatvorenie.


Video
Najnovšie články
Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?

Švédsko sa chce do roka 2045 uhlíkovo neutrálnym a výrazne podporuje predaj elektromobilov. Naráža na výrazný problém, a tým je kapacita rozvodných sietí...

Achillovou pätou e-mobility môžu byť rozvodné siete

Možno si myslíte, že konflikty kdesi vo svete sa nás netýkajú. Omyl, ktorý sa prejaví najmä pri tankovaní. Nateraz nám obchodná vojna USA s Čínou a Mexikom...

Lacné leto? Ceny nafty a benzínu prekvapia

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených...

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×