Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Daimler začal 4. štvrťrok dvojcifernými nárastmi

Koncern Daimler dodal počas októbra 2015 celosvetovo 165 706 (medziročné zvýšenie o 13,4 %) a za desať mesiacov tohto roka 1 630 076 (nárast o 15,84 %) osobných vozidiel.
09.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Kľúčová značka koncernu: Mercedes-Benz zvýšila počas októbra odbyt o 10,1 percenta na 155 189 osobných vozidiel.

Za desať mesiacov roku 2015 bolo, pri zvýšení o 10,8 percenta, dodaných do Európy spolu 659 106 vozidiel značky Mercedes-Benz. Z toho 24 227, pri náraste o 1,9 percenta, smerovalo do Nemecka. Značka s hviezdou tu naďalej zaujíma počtom registrácií vedúcu pozíciu medzi prémiovými. Mimoriadne vysoký rast spomedzi európskych krajín zaznamenalo v októbri predovšetkým Španielsko (+29,4 %) a Taliansko (+25,0 %). Rekordné predaje počas uplynulého októbra v Európe dosiahli: Veľká Británia, Belgicko, Švédsko, Portugalsko a Švajčiarsko. Na Ázijskom kontinente opäť dominovala Čína (+42,9 %).

„Tohtoročné dodávky do Číny už v priebehu októbra prekročili objemom celý rok 2014 ,“ konštatuje Ola Källenius, člen predstavenstva Daimler, zodpovedný za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars a upresňuje: „v Ríši stredu (pozn.: historický názov Číny) sú populárne osobitne naše SUV. Najmä GLK z ktorých sem smerovalo od začiatku roka každé druhé. Pri GLC, ktoré je jeho nástupca, očakávame ešte silnejší rast.“

Za desať mesiacov roka sa dobre vyvíjal odbyt kompaktných modelov Tried A, B, GLA, CLA a CLA Shooting Brake (+27,2 %). Rekord v počtoch dodaných vozidiel zaznamenala počas októbra Trieda C (+15,6 %). Modely SUV dosiahli v desiatom mesiaci roku tiež významný nárast (+26,1 %). Vedúcu pozíciu si medzi prémiovými vozidlami opäť potvrdila Trieda S. Od uvedenia jej novej generácie v roku 2013 bolo dodaných vyše 200-tisíc vozidiel Triedy S.

Na dvojnásobok odbytu akceleroval v októbri smart fortwo a smart forfour: pri najväčšom záujme o tieto mestské vozidlá v Nemecku a Taliansku.

Viac informácií nájdete na: media.daimler.sk

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×