Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Vitara S má prepĺňané srdce

Druhý člen rodiny Boosterjet dosahuje výkon 103 kW (140 k). Vrcholná verzia automobilu sa vyznačuje vlastnou maskou chladiča či strešným spojlerom.
3 18 príspevkov 07.12.2015 / Marek Pokrývka

Na tohtoročnom frankfurtskom autosalóne prezentovalo Suzuki hatchback nižšej strednej triedy so staronovým označením Baleno. Kompakt uviedol do sveta prepĺňaný litrový trojvalec. Motor s výkonom 82 kW (112 k) dostal prívlastok Boosterjet, pričom v súčasnosti prináša japonská automobilka druhého člena rodiny s rovnakým slovíčkom v názve. Dostal ho typ Vitara.

Suzuki Vitara S zrýchli na stovku za 10,2 sekundy	3 fotografie v galérii Suzuki Vitara S zrýchli na stovku za 10,2 sekundy Zdroj: Suzuki

Britská divízia spoločnosti predstavila model Vitara S, ktorého srdce sa volá 1.4 Boosterjet. Ide o štvorvalec vybavený priamym vstrekovaním a turbodúchadlom dosahujúci 103 kW (140 k). Vrcholný krútiaci moment 220 Nm pritom ponúka už od 1 500 otáčok. Suzuki s ním zrýchli na stovku za 10,2 sekundy bez ohľadu na voľbu prevodovky, pohon oboch náprav je štandardom.

Pre tento automobil ide o vrcholnú verziu, doteraz bol totiž v ponuke iba s dvojicou 1,6-litrových agregátov. Tie dosahujú zhodne 88 kW (120 k) bez ohľadu na palivo. Vitara S sa okrem motora vyznačuje vlastnou maskou chladiča, čiernymi akcentmi na karosérii i sedemnásťpalcovými kolesami, striebornými krytmi spätných zrkadiel a novým strešným spojlerom.

V interiéri si môžeme všimnúť napríklad kovové pedále 3 fotografie v galérii V interiéri si môžeme všimnúť napríklad kovové pedále Zdroj: Suzuki

Suzuki bude model S ponúkať v štyroch farbách, predstavený exemplár je oblečený do výraznej červenej. Tá sa v podobe prešívania a niekoľkých plastových detailov preniesla aj do interiéru. V ňom si okrem toho môžeme všimnúť napríklad kovové pedále. Ak si budú chcieť tieto prvky britskí zákazníci dopriať, pripraviť si musia minimálne 20 899 libier (asi 29 100 eur).


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×