Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ARC Bratislava na Sepangu na 8. mieste

V 2. kole pretekov Ázijskej Le Mans Série skončil pretekársky tím ARC Bratislava so slovenským reprezentantom Mirom Konôpkom a Malajzijčanom Fairuzom Fauzym na 8. mieste.
6 08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Po 4. priečke na okruhu Fudži v Japonsku tak aj v Malajzii získala slovenská stajňa body do celkového poradia, v ktorom jej so 16 bodmi patrí 6. miesto.

Do trojhodinových pretekov odštartoval Miro Konôpka z 8. miesta, keďže tím prišiel o všetky časy z kvalifikácii pre porušenie pravidla o parc fermé. Hneď po štarte sa však dokázal prepracovať o pozíciu vyššie a postupne dostal slovenské Audi R8 GT3 na 5. miesto. Keďže sa za volantom vozidla s číslom 7 striedal len s Fauzym, stratégia musela rátať s minimálne troma zastávkami v boxe (dve na tankovanie, jedna na výmenu jazdca v polovici pretekov). Nevýhoda jednej zastávky navyše sa prejavila aj v celkovom umiestnení, navyše slovenskí mechanici pri výmene pneumatík v polovici pretekov pochybili a Fairuz Fauzy sa musel po kole vrátiť späť do boxov. Stratili sme tak celé jedno kolo. V cieli napokon patrilo tímu ARC Bratislava 8. miesto.

Miro Konôpka nemohol byť spokojný: „Nemalo by sa stávať, že precestujeme polovicu sveta a skončíme takto zle. V tejto konkurencii profesionálnych tímov a jazdcov sa chyby neodpúšťajú. My sme ich urobili niekoľko, počnúc kvalifikáciou, v pretekoch nás zabrzdila nedotiahnutá matica kolesa a tiež zlé nastavenie podvozku. V ďalšom kole sa musíme takýchto zbytočností vyvarovať, treba prehodnotiť stratégiu aj jazdeckú zostavu,“ zhodnotil Miro Konôpka.

Ďalšie preteky ALMS sa pôjdu na začiatku januára 2016 na novom okruhu Buriram v Thajsku. Všetky dôležité informácie nájdete na internetových stránkach asianlemansseries.com, arcbratislava.sk a tiež na FB stránke ARC Bratislava.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin

Kórejský debutant narobil v segmente hot-hatchov slušný rozruch. Hyundai i30 N je čoraz obľúbenejší a prinajmenšom predajmi drví svoju konkurenciu. Teraz na to...

Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×