Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Igor Drotár bilancuje sezónu 2015

Stálica slovenského motoršportu Prešovčan Igor Drotár má za sebou ďalšiu sezónu na tratiach rýchlostných skúšok, ako aj pretekov do vrchu.
3 08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

S vozidlom Citroën DS3 WRC si vybojoval skvelú štvrtú priečku v absolútnom poradí slovenského rally šampionátu, tretie miesto v triede 11, ako aj titul absolútneho vicemajstra Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) s vozidlom Mitsubishi Lancer WRC.

Nové vozidlá a stabilná dvojica Igor Drotár/Vlado Bánoci tešili s krásnym Citroënom DS3 WRC divákov na celkovo piatich podujatiach MSR v rally, ktoré ponúkli dovedna 7 súťažných dní. Sám 9-násobný majster sveta WRC Sébastien Loeb osedlal toto konkrétne vozidlo dvakrát predtým.

Preteky automobilov do vrchu mali úplne odlišný nádych od súťaží rally. Aj tu Igor prešiel na novú techniku - Mitsubishi Lancer WRC, ktoré preňho vyskladal David Komárek so svojím tímom. Auto však od začiatku bojovalo s vývojovými poruchami, ktoré akosi patria k novej technike. Napriek tomu mu patrí skvelá druhá priečka v celkovom hodnotení šampionátu MSR PAV.

Igor, máš za sebou ďalšiu sezónu v rally, ako aj v pretekoch do vrchu. Ako hodnotíš svoju premiérovú sezónu za volantom slávneho Citroënu DS3 WRC?

ID: Príde mi to stále ako sen. Voziť sa v takomto aute bolo pre mňa jedným obrovským zážitkom. Jazdilo sa mi s ním skvelo, aj keď sme vôbec netestovali a po jazdeckej stránke som sa s ním preto úplne nezžil. Napriek tomu mám krásne zážitky a môžem skonštatovať, že to bolo najlepšie auto, s akým som kedy súťažil. Sám Sébastien Loeb s ním šiel dve rally, čo dáva autu tiež svoje čaro. Fungovalo bez jediného problému a musím pochváliť tím D-max, pretože mi zakaždým doniesli auto v stopercentnom stave.

Aké sú Tvoje dojmy z kontroverzného konca sezóny MSR v rally?

ID: Pravidlá sú na to, aby sa dodržiavali. Je jedno, aké sú. Ak teda niekto nemá niečo podľa pravidiel, musí byť patrične penalizovaný. Nezáleží na tom, či šlo o veľký, alebo malý podvod, vedomý či nevedomý. Nejakým štýlom si tie tresty vymenili, keďže Melichárekovci prišli pred dvoma rokmi o titul kvôli oveľa nezmyselnejšiemu problému, pričom vtedy protestoval práve tím Grzegorza Grzyba.

Myslíš si, že v danej dobe potrebuje Slovensko moderné vozidlá WRC?

ID: Ja som za to, aby jazdili všetky autá, ktoré môžu. A je jedno, či je to po homologácii, alebo niečo nové. Treba dať priestor všetkým, kto chce a môže jazdiť. Čím viac áut na štartovej listine, tým lepšie aj pre fanúšikov. Tie moderné a silné autá sú veľmi atraktívne a podľa mňa patria do nášho šampionátu. Lákajú divákov aj z okolitých krajín. Keby sme boli jediní vo svete, kde súťažia moderné WRC, tak je to možno iné. No sú krajiny, kde takéto autá jazdia už dlho.

V pretekoch automobilov do vrchu si rovnako presedlal na novú techniku. Napriek častým problémom si získal titul absolútneho vicemajstra Slovenska. Ako hodnotíš svoju kopcovú sezónu?

ID: Táto sezóna bola jednou z najnáročnejších, aj kvôli zvykaniu si na nové auto. Zároveň nás neustále sprevádzali problémy, ktoré však súvisia s vývojom a verím, že ďalší rok by to bolo lepšie. Chceli sme jazdiť s podobnou technikou, ako môj najväčší konkurent Jožko Béreš. Napokon on prešiel na lepší stroj, i keď samozrejme je to výborný jazdec. Bola to zaujímavá sezóna a vďaka bohu za skvelé druhé miesto. Budúca sezóna bude určite zaujímavá a rovnako ako v rally, uvidíme, s akým autom napokon nastúpime. Nemyslím na ukončenie kariéry; budem jazdiť dovtedy, dokiaľ budem tešiť fanúšikov a naše výsledky budú pravidelne v top 5. Keď sa to všetko vytratí, vtedy prestanem pretekať.

Je niečo, čo vieš prezradiť o svojich plánoch do ďalšej sezóny?

ID: Veľmi rád by som prezradil svoje plány, no ešte nemáme všetko dotiahnuté na 100 %. Preto nechcem zbytočne nič prezrádzať. Ďakujem fanúšikom za ich priazeň a energiu, ktorú mi dávajú a ktorá ma motivuje ísť ďalej. Verím, že ich nesklamem ani budúci rok.

Kde ťa ešte tento rok uvidíme?

ID: Čaká nás Auto Show na Slovakia Ringu so Škodou Fabia WRC, ako aj ďalšie podujatia s týmto autom: Stretnutie majstrov v Sosnovej, Pražský rallyšprint a Mikulášska rally v Slušoviciach. Mal som teraz trochu viac času, tak som sa venoval sebe a vyliečil som sa z choroby, ktorá ma sužovala koncom sezóny. Tiež sa snažím stretávať priateľov a reklamných partnerov, na ktorých počas sezóny nie je toľko času.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×