Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ARC Bratislava tento víkend na Sepangu

Pretekársky tím ARC Bratislava a slovenský reprezentant Miro Konôpka majú pred sebou 2. kolo Ázijskej Le Mans Série.
6 06.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

To sa pôjde na Medzinárodnom okruhu Sepang pri Kuala Lumpur v Malajzii. Spolu s Mirom Konôpkom zasadne do Audi R8 GT3 s číslom 7 domáci veľmi populárny pretekár Fairuz Fauzy. Ten bol v roku 2010 testovacím jazdcom tímu Lotus Racing vo Formule 1.

Po 4. mieste v 1. kole ALMS na japonskom okruhu Fuji bude chcieť Miro Konôpka opäť zabojovať o popredné miesta: „Okruh Sepang dobre poznám, už som tu štartoval štyrikrát v rámci vytrvalostných pretekov Millenium Merdeka. Auto sem prišlo rovno z Japonska, takže mechanici sa mu do prvých tréningov musia povenovať. Teším sa, že so mnou bude štartovať práve Fairuz, ktorý je doma v Malajzii veľmi známy a okrem toho aj poriadne rýchly, počul som o ňom len dobré referencie. Konkurencia je silná, no my sa pokúsime opäť odviesť maximálny výkon.“

Vo štvrtok už stihol tím ARC Bratislava absolvovať administratívne aj technické preberanie. K zostave sa už pripojil aj Fairuz Fauzy, ktorý sa zoznámil so všetkými mechanikmi a teší sa na spoluprácu s popredným slovenským tímom.

Trojhodinovka na Sepangu štartuje v nedeľu o 14:10 miestneho času, teda o 7:10 SEČ. Všetky dôležité informácie nájdete na stránkach www.asianlemansseries.com, www.arcbratislava.sk a tiež na FB stránke ARC Bratislava.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×