Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Praktickejší a individuálnejší Citan

Mercedes-Benz Citan (spĺňajúci Euro 6 ako osobné aj nákladné vozidlo) s novou zvláštnou výbavou od dvojsedadla pre spolujazdcov cez zabudovaný navigačný systém a strešné okno až po cúvaciu kameru už obohacuje ponuku aj na Slovensku.
08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Kompaktný preplňovaný diesel 1,5 l pre Citan je vyhotovený v troch výkonových stupňoch (55 kW/ 75 k; 66 kW/90 k a 81 kW/110 k). S využitím funkcie ECO štart – stop sa spotreba paliva Citanu s dieselovým motorom znižuje (podľa NEFZ) na 4,3 l/100 km.

Krútiaci moment Citanu s benzínovým motorom 1,2 l (84 kW/114 k) dosiahne pri použití funkcie kickdown až 205 Nm (oproti bežným 175 Nm). Zvýšený krútiaci moment (pri prevodových stupňoch dva, tri a štyri) je k dispozícii maximálne 20 sekúnd, čo napríklad uľahčí predbiehanie a tak zvýši bezpečnosť. Pre benzínovú motorizáciu je v ponuke i komfortná šesťstupňová dvojspojková prevodovka 6G-DCT.

Praktickejší a individuálnejší Citan teraz využíva okrem iného prístroje s grafikou typickou pre značku s hviezdou, novo navrhnutú páku ručnej brzdy či madlo vnútri na zadných výklopných dverách (zjednoduší zatváranie a ruky ostanú čisté). Citan ako osobné vozidlo v dlhom vyhotovení ponúka na želanie delené vyklápacie strešné okno s tónovaním. Skriňová dodávka Citan má nové dvojsedadlo pre spolujazdcov s trojbodovými bezpečnostnými pásmi a výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy. Nechýba ani špeciálne pre Citan vyvinutý navigačný systém obsluhovaný cez dotykovú 3,5-palcovú obrazovku. Manévrovanie uľahčuje (na želanie) nová kamera pre cúvanie aktivovaná zaradením spiatočky.

Viac informácií o značke Mercedes-Benz nájdete na:

www.mercedes-benz.sk

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×