Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkové laboratórium SGS CZECH REPUBLIC potvrdilo čistiace účinky výkonného paliva Shell V-Power Nitro+

Najnovšie testy laboratória SGS Czech Republic preukázali výborné čistiace účinky výkonného paliva Shell V-Power Nitro+ 95. Prvé skúšky uskutočnené novou metódou podľa medzinárodných štandardov CEC zaznamenali v priemere až o tretinu menšie množstvo usadenín  na ventiloch motora než pri použití bežného benzínu BA95.
08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Stále náročnejšia konštrukcia moderných pohonných jednotiek vyžaduje pre dlhodobé a spoľahlivé fungovanie stále kvalitnejšie palivo, ktoré motor nezanáša karbónom a inými nečistotami. Práve nadštandardné palivá majú vďaka špeciálnym aditívam celý rad vylepšených vlastností, okrem iných aj čistiace (detergentné) schopnosti.

Čistiace vlastnosti ako jednu z hlavných vlastností nadštandardných palív potvrdil najnovší test českej pobočky spoločnosti SGS, ktorá patrí medzi celosvetovú špičku v oblasti inšpekcie, testovania a certifikácie. Laboratória SGS predstavili unikátnu motorovú metódu testovania podľa metodiky CEC[1]. Použitá metóda „Dirty-Up & Clean-Up“ predstavuje 60 hodinový test pozostávajúci z 800 cyklov, ktoré zodpovedajú typickému zaťaženiu v mestskom prostredí. Test spočíva v jednoduchom princípe, pri ktorom motor najprv „beží“ s jedným palivom a následne sa celá skúška opakuje s druhým aditivovaným palivom s použitím pôvodných ventilov motora. Na ventiloch sa sleduje miera zanesenia usadeninami – vizuálne aj z hľadiska hmotnosti. Nasávacie ventily sa s pomocou presných analytických nástrojov vážia pred testom aj po ňom a stanoví sa rozdiel v množstve usadenín.

Prvý test novou metodológiou „Dirty-Up & Clean-Up“ uskutočnili laboratória SGS v Kolíne s českými palivami, a to s bežným benzínom BA95 a výkonným benzínom Shell V-Power Nitro+ 95. Testované české palivo obsahuje rovnakú sadu aditív ako palivá predávané na čerpacích staniciach Shell na Slovensku. V prvej časti testu pri použití bežného paliva vzniklo 145 mg usadenín na jeden ventil.
Pri použití výkonného paliva Shell V-Power Nitro+ bolo vidieť na prvý pohľad nižšie množstvo usadenín, čo potvrdili aj výsledky merania.

„Priemerným výsledkom bolo 95 miligramov usadenín na ventil, hodnota o 34 % nižšia ako s použitím bežného paliva. Podľa štandardnej metodiky sa ešte uskutočňuje odstránenie usadenín zo spaľovacej časti ventilov a priemerné množstvo usadenín na ventil klesá až na 30 mg,“ komentuje výsledky merania Ivo Krajíček z motorovej skúšobne SGS. „Výsledky hodnotíme veľmi pozitívne. Preukázali sme výrazný detergentný účinok paliva Shell V-Power Nitro+ a výsledné množstvo usadenín na ventiloch zodpovedá aj tým najnáročnejším požiadavkám automobilových výrobcov,“ dopĺňa Ladislav Fuka, riaditeľ Divízie palív a mazív spoločnosti SGS Czech Republic.

Výkonné palivá Shell V-Power Nitro+ sú vyvinuté tak, aby zlepšovali najmä reakciu motora, pretože zabraňujú tvorbe nových usadenín a odstraňujú už existujúce, ktoré znižujú jeho výkon. Výborne sa hodia pre moderné motory s priamym vstrekovaním, ale aj preplňované motory. Použitie však nájdu aj u majiteľov starších automobilov, a to vďaka čistiacim schopnostiam, ktoré dokážu motor zbaviť existujúcich nánosov usadenín z menej kvalitných palív a obnoviť jeho funkčnosť.

O spoločnosti SGS Czech Republic

Divízia palív a mazív spoločnosti SGS Czech Republic, s.r.o., prevádzkuje najväčšie nezávislé laboratórium na pohonné hmoty v Českej Republike. V motorovej skúšobni vykonáva dlhodobé záťažové skúšky motorov osobných automobilov a najnovšie aj testovanie detergentných účinkov palív pre vznetové motory podľa štandardov Coordinating European Council (CEC). Ostatné divízie ponúkajú široké portfólio expertných služieb v oblasti spotrebného materiálu automobilového, stavebného, potravinárskeho a energetického priemyslu, životného prostredia a ochrany zdravia a bezpečnosti. Viac informácií na www.sgsgroup.cz

O palivách Shell V-Power Nitro+

Záväzok spoločnosti Shell venovať sa inováciám prostredníctvom motoršportu je integrálnou súčasťou našich rozsiahlych výskumných a vývojových programov, ktoré sú základom výroby nových palív pre našich zákazníkov. Palivá Shell V-Power Nitro+ predstavujú najnovšiu generáciu prémiových výkonných palív. Jedinečné benzíny (Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Racing) a naftové palivá (Shell V-Power Nitro+ Diesel) sú dizajnované pre zlepšenie výkonu vďaka prevencii zachytávania motorových nánosov, ktoré ho oberajú o výkon. Benzín Shell V-Power Nitro+ má až na 99% rovnaké zloženie ako palivo Shell
V-Power race používané Scuderia Ferrari počas Majstrovstiev sveta FIA série F1 v aktuálnom ročníku 2015. Každé nové cestovné vozidlo opúšťa Maranello s plnou nádržou Shell V-Power. Palivá Shell V-Power Nitro+ sú dostupné na viac ako 1 000 čerpacích staniciach Shell v strednej a východnej Európe.

SHELL Slovakia

Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. reprezentuje v Slovenskej republike záujmy materskej spoločnosti Royal Dutch Shell plc. Prevádzkuje rozsiahlu sieť čerpacích staníc po celom území Slovenska a ponúka medzinárodné palivové karty euroShell. Divízia Shell Aviation dodáva letecké palivo pre medzinárodné letisko v Bratislave a prostredníctvom divízie Shell Energy Europe zabezpečuje dodávky zemného plynu širokému spektru zákazníkov z oblasti priemyslu a služieb. Viac informácií ponúka www.shell.sk

Royal Dutch Shell plc

Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 70 krajinách sveta v oblasti prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu, ďalej v oblasti výroby, marketingu a prepravy ropných produktov a chemikálií a v oblasti projektov, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie. Viac informácií nájdete na www.shell.com[1] Uznávaná medzinárodná organizácia zaoberajúca sa vývojom skúšobných postupov a testov pre overovanie vlastností automobilových palív, mazív a prevodových kvapalín, ktoré v súčasnosti vykonáva menej ako desať skúšobných laboratórií na celom svete.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×