Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Päť hviezdičiek pre Audi A4 v teste Euro NCAP

Aktívna a pasívna bezpečnosť ocenená najvyšším hodnotením Euro NCAP.
08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Nové Audi A4 patrí k najbezpečnejším automobilom vo svojom segmente. Európske konzorcium Euro NCAP ho za bezpečnosť dospelých členov posádky a bezpečnosť detí, ako aj za ochranu chodcov ocenilo najvyšším hodnotením päť hviezdičiek.

Okrem toho nové Audi A4 získalo osobitnú cenu „Euro NCAP advanced“ za sériový brzdový asistent proti následnej kolízii a za na želanie montovaný systém Audi pre sense basic. Brzdový asistent proti následnej kolízii pri nehode automaticky zabrzdí automobil a tým redukuje riziko šmyku a ďalšej kolízie. Audi pre sense basic v nebezpečnej situácii napne bezpečnostné pásy na predných sedadlách a zavrie okná i strešné okno.

Ďalším centrálnym komponentom integrálnej bezpečnosti v Audi A4 je sériový asistenčný systém Audi pre sense city – preventívna výstražná funkcia s automatickým núdzovým brzdením. Pri rýchlostiach do 85 km/h systém monitoruje priestor pred vozidlom, či sa v jazdnej dráhe nenachádzajú iné automobily alebo chodci. Ak hrozí kolízia, systém upozorní vodiča podľa odstupňovanej koncepcie: najprv vizuálne a akusticky, potom krátkym prudkým pribrzdením. Následne v prípade potreby uskutoční automatické núdzové brzdenie.

Bezpečnosť Audi A4 sa dá na želanie zvýšiť ďalšími asistenčnými systémami. Patrí k nim napríklad asistent pre vyhýbanie, asistent pre odbočovanie alebo výstraha pri vystupovaní. Kým asistent pre vyhýbanie podporuje vodiča pri objazde prekážky, asistent pre odbočovanie monitoruje protiidúce vozidlá pri odbočovaní vľavo nízkou rýchlosťou. V nebezpečnej situácii automaticky úplne zabrzdí A4 a tým zabráni kolízii s protiidúcim vozidlom.

Výstraha pri vystupovaní minimalizuje nebezpečenstvo zranenia pri otvorení dverí. Ak sa zozadu približujú iní účastníci premávky, vrátane cyklistov, červené výstražné LED na to upozornia členov posádky pred otvorením dverí.

Nezávislé medzinárodné konzorcium New Car Assessment Program (NCAP), založené v roku 1997, testuje a hodnotí bezpečnosť nových modelov automobilov. V roku 2015 konzorciu sprísnilo požiadavky na ochranu posádky pri náraze spredu a zboku aby bolo možné ešte lepšie reprodukovať podmienky pri reálnych nehodách.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

Biturbo osemvalec dostupný v dvoch naladeniach zostal zachovaný, zmeny sa však okrem exteriérového dizajnu dotkli aj podvozka páru SUV.

Mercedes-AMG: Nový make-up pre GLC 63

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×