Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Päť hviezdičiek pre Audi A4 v teste Euro NCAP

Aktívna a pasívna bezpečnosť ocenená najvyšším hodnotením Euro NCAP.
08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Nové Audi A4 patrí k najbezpečnejším automobilom vo svojom segmente. Európske konzorcium Euro NCAP ho za bezpečnosť dospelých členov posádky a bezpečnosť detí, ako aj za ochranu chodcov ocenilo najvyšším hodnotením päť hviezdičiek.

Okrem toho nové Audi A4 získalo osobitnú cenu „Euro NCAP advanced“ za sériový brzdový asistent proti následnej kolízii a za na želanie montovaný systém Audi pre sense basic. Brzdový asistent proti následnej kolízii pri nehode automaticky zabrzdí automobil a tým redukuje riziko šmyku a ďalšej kolízie. Audi pre sense basic v nebezpečnej situácii napne bezpečnostné pásy na predných sedadlách a zavrie okná i strešné okno.

Ďalším centrálnym komponentom integrálnej bezpečnosti v Audi A4 je sériový asistenčný systém Audi pre sense city – preventívna výstražná funkcia s automatickým núdzovým brzdením. Pri rýchlostiach do 85 km/h systém monitoruje priestor pred vozidlom, či sa v jazdnej dráhe nenachádzajú iné automobily alebo chodci. Ak hrozí kolízia, systém upozorní vodiča podľa odstupňovanej koncepcie: najprv vizuálne a akusticky, potom krátkym prudkým pribrzdením. Následne v prípade potreby uskutoční automatické núdzové brzdenie.

Bezpečnosť Audi A4 sa dá na želanie zvýšiť ďalšími asistenčnými systémami. Patrí k nim napríklad asistent pre vyhýbanie, asistent pre odbočovanie alebo výstraha pri vystupovaní. Kým asistent pre vyhýbanie podporuje vodiča pri objazde prekážky, asistent pre odbočovanie monitoruje protiidúce vozidlá pri odbočovaní vľavo nízkou rýchlosťou. V nebezpečnej situácii automaticky úplne zabrzdí A4 a tým zabráni kolízii s protiidúcim vozidlom.

Výstraha pri vystupovaní minimalizuje nebezpečenstvo zranenia pri otvorení dverí. Ak sa zozadu približujú iní účastníci premávky, vrátane cyklistov, červené výstražné LED na to upozornia členov posádky pred otvorením dverí.

Nezávislé medzinárodné konzorcium New Car Assessment Program (NCAP), založené v roku 1997, testuje a hodnotí bezpečnosť nových modelov automobilov. V roku 2015 konzorciu sprísnilo požiadavky na ochranu posádky pri náraze spredu a zboku aby bolo možné ešte lepšie reprodukovať podmienky pri reálnych nehodách.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×