Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kalifornská vodíková diaľnica je skutočnosťou

Kalifornská vodíková diaľnica (California Hydrogen Highway) sa stala, po otvorení ďalšej novej vodíkovej čerpacej stanice v Coalinga, skutočnosťou.
08.11.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Plnú priechodnosť diaľnice z južnej do severnej Kalifornie (trasa z Los Angeles do San Francisca) potvrdila svojím výletom skupina zákazníkov značky Mercedes-Benz so svojimi Triedami B F-CELL. Takmer tisícmíľovú trasu (zhruba 1,6-tisíca km) prešli za tri dni výhradne s využitím verejnej vodíkovej infraštruktúry.

Kalifornská sieť v súčasnosti ponúka desať vodíkových čerpacích staníc, pričom už v roku 2016 ich pribudne vyše štyridsať. Tyson Eckerle, manažér projektu pre infraštruktúru vozidiel bez emisnií Úradu kalifornského guvernéra pre rozvoj obchodu a ekonomiky oceňuje úsilie značky Mercedes-Benz a partnerov Linde, First Element Fuels a Hydrogen Frontier zamerané na účelný rast vodíkových staníc.

Elektrický prúd pre pohon Triedy B F-CELL vzniká (bez škodlivín) reakciou vzdušného kyslíka a vodíka priamo v palivovom článku. To umožňuje pozoruhodný dojazd vozidla okolo 400 km (vďaka nádrži na vodík s tlakom až 700 barov). Na tankovanie Triedy B F-CELL stačia tri minúty. Flotila viac ako 300 vozidiel s palivovými článkami spoločnosti Daimler už najazdila vyše 12 miliónov km. V sériových podmienkach vyrábaná Trieda B F-CELL je v každodennom užívaní európskych a amerických zákazníkov od roku 2010.

Viac informácií o značke Mercedes-Benz nájdete na:

www.mercedes-benz.sk

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×