Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ŠKODA vyrobila viac ako pol milióna vozidiel Yeti v kvasinskom závode

ŠKODA Yeti je jedným z najobľúbenejších automobilov v kategórii kompaktných SUV.
31.10.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

V závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách zišiel koncom októbra z linky polmiliónty automobil ŠKODA Yeti. Jubilejným automobilom bola ŠKODA Yeti Monte Carlo vo farbe červená Corrida. ŠKODA Yeti je celosvetovo jedným z najobľúbenejších modelov v kategórii kompaktných SUV.

„Pol milióna vyrobených automobilov ŠKODA Yeti predstavuje ďalší míľnik kvasinského závodu,“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky. „Od svojho uvedenia na trh nadchol Yeti zákazníkov ako v Európe, tak na ďalších zahraničných trhoch. Za tento úspech vďačíme predovšetkým zamestnancom v závode Kvasiny. Vďaka svojim technickým schopnostiam, know-how a maximálnemu nasadeniu výrazným spôsobom formujú dobrú povesť závodu. V nasledujúcich rokoch objem výroby v Kvasinách podstatne navýšime a v rámci tohto zvýšenia bude hrať výroba automobilov SUV dôležitú úlohu,“ dodáva Oeljeklaus.

Model Yeti, s ktorým značka ŠKODA v roku 2009 debutovala v segmente kompaktných SUV, sa rýchlo stal jedným z najúspešnejších automobilov svojej triedy.

V roku 2013 bola ŠKODA Yeti kompletne prepracovaná a od tej doby sa vyrába v dvoch individuálnych dizajnových variantoch: ako mestská ŠKODA Yeti v elegantnom prevedení a ako ŠKODA Yeti Outdoor, ladená pre náročnejšiu prevádzku mimo spevnenej komunikácie. Oba varianty bodujú výrazným dizajnom a sviežim interiérom. Okrem toho ponúkajú atraktívne Simply Clever riešenia, maximálnu funkčnosť a rozšírenú kombináciu motorov a prevodoviek.

Oba varianty automobilu Yeti sú k dispozícii s pohonom predných i všetkých kolies. Moderný pohon všetkých kolies dokáže zaujať vynikajúcimi vlastnosťami v prevádzke mimo spevnenej komunikácie a ponúka maximálnu úžitkovú hodnotu v kombinácii s osvedčenými kvalitami automobilov Yeti. Od minulého roka dopĺňa modelovú ponuku športovo ladená verzia ŠKODA Yeti Monte Carlo.

Okrem závodu v Kvasinách schádza ŠKODA Yeti z výrobných liniek aj v Číne a v Rusku. V Číne sa Yeti vyrába v partnerskej spoločnosti Shanghai Volkswagen v predĺženej verzii, určenej špeciálne pre čínsky trh. V Rusku sa toto kompaktné SUV montuje v spolupráci s ruskou automobilkou GAZ Group v závode v Nižnom Novgorode.

Kvasinský závod je jedným z troch domácich výrobných závodov spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem modelu ŠKODA Yeti sa tu v súčasnosti vyrábajú aj modely ŠKODA Superb a Superb Combi. V minulom roku bolo v Kvasinách vyrobených 166 200 automobilov značky ŠKODA.

S aktuálnym počtom takmer 4500 zamestnancov patrí tento závod k najväčším priemyselným zamestnávateľom v Královohradeckom kraji. Kvasinský závod funguje už 81 rokov, automobily značky ŠKODA sa tu vyrábajú od roku 1947. V súčasnosti zažíva závod v Kvasinách najväčšiu modernizáciu a rozšírenie vo svojej histórii.

V nasledujúcich rokoch sa výrobná kapacita závodu navýši až na 280 000 automobilov ročne, pričom sa počíta s vytvorením až 1300 nových pracovných miest. Investícia spoločnosti ŠKODA AUTO do tohto závodu dosiahne sumu zhruba 7 miliárd Kč (cca. 258 mil. eur).

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×