Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault TAMISNAN ponúka komfortné high-tech sedadlá

Predné sedadlá modelu TALISMAN sú jedny z kľúčových prvkov nového sedanu.
31.10.2015 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Symbolizujú pokrok, ktorým je TALISMAN v každom prvku. Od navrhovania až po montovanie sedadiel ukazuje TALISMAN schopnosť značky priniesť na trh high-end modely najvyššieho štandardu v komforte a precíznej kvalite.

Dizajn, ktorý vyjadruje komfort

Na prvý pohľad ponúkajú sedadlá Renaultu TALISMAN veľmi vysoký level komfortu. Tento pocit pramení zo štedrosti ich formovania, z hĺbky, nastaviteľných vankúšov a ich širokého chrbtu s výraznými stranami a s oporou ramien. Všetky vlastnosti spájajú v sebe high-tech funkcie a štýlový dizajn.

Geniálny dizajn

Tak ako je zdieľaná v rámci Aliancie architektúra vozidiel, i sedadlá modelu Renault TALISMAN zdieľajú prvky s modelom Renault Espace a s vozidlami Nissan a Infiniti. Toto ponúka Renaultu nové zdroje a priestor pre inovácie a poskytnutie rozličných vlastností, ktoré majú punc. Ako príklad tejto expertízy je fakt, že sedadlá Renaultu TALISMAN sú zdobené originálnou 3D tkaninou, za ktorou sa ukrýva cirkulácia vzduchu, filtre a dvojvrstvová pena. Tá je v centrálnej časti sedadiel prispôsobivejšia ako na obvodoch.

High-tech inovácie a funkcie

 Ako prvé na svete ponúkajú predné sedadlá chrbát s technológiou Cover Carving Technology, ktorú tvorí polotuhá škrupina. Táto inovácia bola vyvinutá v spolupráci s francúzskym výrobcom sedadiel Fraurecia. Technológia ušetrí približne 1 kg váhy a ponúka pre pasažierov o 3 cm viac priestoru na nohy. Zakončenie bočných strán sedadiel je precíznejšie a harmonickejšie ako u bežných sedadiel.

Renault vybavil nový model TALISMAN sedadlami s bezkonkurenčným ventilačným systémom, ktorý spája dva silné a zároveň tiché motory: na vrchu zadnej strany sedadla a vstavané vo vankúšoch sedadla. Tieto motory vedú vzduch cez kanáliky v pene. V  skutočnosti je vzduch do sedadla postupne pumpovaný, a nie nasávaný. A to preto, aby sa zabránilo prípadnému znečisteniu peny nasávaním vzduchu. Sedadlá ponúkajú aj vyhrievanie vankúša a chrbtu sedadla. Navyše aj dva masážne programy v piatich sekvenciách.

Starostlivo čalúnené

Renault zvolil kožu Nappa, jednu z najlepších pre auto sedadlá – pre čalúnenie verzie INITIALE PARIS. Všetky kože sú ručne vyrobené a kontrolované expertmi, aby sa zistili prípadné nedokonalosti. Prístroje vybavené kamerami snímajú kožu, aby sa pri výrobe zredukoval počet odrezkov.

Detailné doladenie

V záujme zachovanie najvyššieho štandardu kvality Renault dolaďuje po vyrobení sedadla všetky detaily pre dosiahnutie optimálneho výsledku.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×