Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes GLE ako šesťvalcové AMG

Nové vyhotovenie s trojlitrovým benzínovým motorom má výkon 367 koní. Navonok sa variant GLE 450 AMG vyznačuje nenápadnými detailmi.
11 5 príspevkov 16.10.2015 / Marek Pokrývka

Keď sa koncom minulého roka svetu predstavil Mercedes GLE Coupé, výrobca hovoril o slušnej škále verzií. Tá obsahovala viacero známych motorizácii i jednu dovtedy nepredávanú. Prírastkom bol model označený kódom 450 AMG, ktorý vytvoril medzičlánok medzi štandardnými modelmi a drsným osemvalcom. V rovnakom vyhotovení teraz prichádza aj klasický typ GLE.

Mercedes GLE prichádza v benzínovej verzii s výkonom 270 kW (367 k) 11 fotografií v galérii Mercedes GLE prichádza v benzínovej verzii s výkonom 270 kW (367 k) Zdroj: Mercedes

Nový variant konvenčne tvarovaného SUV má pod kapotou taký istý motor ako spomínané GLE Coupé i sedan/kombi C450 AMG. Ide o dvakrát prepĺňaný benzínový trojliter s konfiguráciou V6. Jeho maximálny výkon 270 kW (367 k) a krútiaci moment 520 Nm prenáša na všetky štyri kolesá deväťstupňová automatická prevodovka. Šprint na stovku trvá modelu GLE450 AMG iba 5,7 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 250 km/h. Výrobca hovorí o priemernej spotrebe na úrovni 8,6 l/100 km.

Spolu so silným motorom dostal Mercedes aj športovo naladené pruženie a posilňovač riadenia. Šesťvalcové AMG sa navonok vyznačuje nenápadnými detailmi ako sú štítky na predných blatníkoch, čierny spojler pod predným nárazníkom či delené výfukové koncovky rovnakej farby. Do vybavenia patria aj dvadsaťpalcové disky kolies s piatimi zdvojenými lúčmi.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×