Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Z konceptu Suzuki iM-4 sa vykľul Ignis

Produkčná podoba ženevského exponátu dizajnom vo veľkej miere kopíruje štúdiu. V ponuke má byť aj so systémom 4x4.
4 1 príspevok 02.10.2015 / Marek Pokrývka

Tohtoročná Ženeva bola pre Suzuki pomerne dôležitá. Japonská automobilka na nej predviedla rovno dvojicu konceptov, pričom osud modelu iK-2 bol už vtedy jednoznačne sériový. Realitou sa stal na frankfurtskom výstavisku v podobe hatchbacku Baleno. Netrvalo dlho a na svete je aj druhý ženevský exponát v produkčnej podobe. Z protoypu iM-4 sa totiž vykľul nový Ignis.

Suzuki prichystalo po siedmich rokoch návrat modelu Ignis 4 fotografií v galérii Suzuki prichystalo po siedmich rokoch návrat modelu Ignis Zdroj: Suzuki

Takto označené malé vozidlo vyrábalo Suzuki naposledy pred siedmimi rokmi a teraz prichystalo jeho návrat. Svetu ho odhalí v Tokiu. Už teraz však automobilka ukázala jeho dizajn, ktorý vo veľkej miere kopíruje štúdiu. Odlišuje sa len drobnosťami ako sú vonkajšie kľučky na dverách, grafika svetiel, priemer diskov kolies či tvar zadného nárazníka. Zvýšená stavba karosérie zostala zachovaná. Oficiálne fotografie nás pustili aj do interiéru, v ktorom možno vidieť dotykový displej na palubnej doske, prístrojový panel s dominantným rýchlomerom či volič samočinnej prevodovky.

Čo sa bude ovládať voličom samočinnej prevodovky nevieme 4 fotografií v galérii Čo sa bude ovládať voličom samočinnej prevodovky nevieme Zdroj: Suzuki

Čo presne sa bude touto pákou ovládať nevieme, nakoľko technika je zahalená tajomstvom. Podľa zákulisných zdrojov však bude mať viacero spoločného s už spomínaným typom Baleno a dostane aj rovnaký prepĺňaný trojvalec s objemom jeden liter. Na rozdiel od neho však má byť v ponuke nielen s pohonom predných kolies, ale aj so systémom 4x4. Tak ako kedysi jeho predchodca.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×