Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X4 M40i na oficiálnych záberoch

Vrchol modelového radu má výkon 360 koní. Predávať by sa mal začať niekedy na jar, pričom jeho základná cena bude asi 65-tisíc eur.
24 5 príspevkov 01.10.2015 / Marek Pokrývka

Koncom minulého týždňa vyplávali na povrch informácie o špičkovej verzii BMW X4 doplnené viacerými uniknutými fotografiami. Tie dávali zákulisným správam punc autenticity. Okolo pravosti zverejnených detailov sme síce nemali veľké pochybnosti, ale niektoré nemuseli byť celkom presné. Dnes už nemusíme mať obavy: Mníchov ich bez výnimky potvrdil.

BMW oficiálne potvrdilo uniknuté informácie o BMW X4 M40i 24 fotografií v galérii BMW oficiálne potvrdilo uniknuté informácie o BMW X4 M40i Zdroj: BMW

Ako sme sa teda dozvedeli, novinka s prívlastkom X4 M40i dostáva nový variant prepĺňaného trojlitra. Ten má výkon 265 kW, čo je 360 koní. Motor s krútiacim momentom 465 Nm spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom oboch náprav. Stovka je vecou 4,9 sekundy a akcelerácia sa zastaví pri elektronickom limite 250 km/h. SUV so športovým duchom má aj tvrdšie nastavený podvozok a posilnené brzdy pripravené na ostré zaobchádzanie.

Bavor sa okrem techniky vyznačuje aj špecifickými dizajnovými prvkami ako sú strieborné časti predného nárazníka, dve tmavé výfukové koncovky po stranách toho zadného či kolesá s dizajnom typickým pre líniu M Performance. Mimochodom, lakovanie odtieňom Long Beach Blue známym z väčšieho a silnejšieho modelu X6 M bude exkluzívne v ponuke aj pre tento X4 M40i. Na oficiálnych fotkách jeho modro-tyrkysová farba dobre vynikne. Zábery okrem toho ukazujú aj interiér vozidla vybavený hliníkovými obkladmi a viacerými prvkami s logom písmena M. 

V palete odtieňov špičkového modelu je aj farba Long Beach Blue 24 fotografií v galérii V palete odtieňov špičkového modelu je aj farba Long Beach Blue Zdroj: BMW

Vrchol modelového radu X4 by sa mal začať predávať niekedy na jar, aj keď presný termín zatiaľ nie je známy. Oficiálne zostáva tajomstvom aj základná cena. Nemecké zdroje blízke automobilke však hovoria o čiastke okolo 65-tisíc eur. Športový duch teda nevyjde lacno.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×