Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Baleno: Neohúri, ale ani neurazí

AUTOSALÓN
Malý hatchback má tvary, ktoré sú stávkou na istotu. Dostupný bude s prepĺňaným trojvalcom alebo atmosférickým štvorvalcom.
24 7 príspevkov 17.09.2015 / Marek Pokrývka

Hlavným lákadlom vo frankfurtskom stánku Suzuki bol model Baleno. Jeho debut ohlásila japonská automobilka ešte začiatkom augusta, pričom ho stručne ukázala z viacerých uhlov a spresnila jeho rozmery. Počas živého odhalenia sme sa dozvedeli všetko ostatné.

Malý hatchback Baleno na frankfurtskom stánku Suzuki
24 fotografií v galérii Malý hatchback Baleno na frankfurtskom stánku Suzuki Zdroj: autor

Baleno vychádza vo veľkej miere zo ženevského konceptu iK-2. Sériová verzia malého hatchbacku však vyzerá fádnejšie než spomínaná štúdia, v rámci racionalizácie a prípravy na masovú výrobu sa z neho kamsi vytratila vizuálna dynamika. Naživo preto tento model neohúri, ale ani neurazí. Jeho tvary sú prosto stávkou na istotu. Počas živej prehliadky automobilu nás zaujali akurát LED denné svetlá a logo na maske chladiča so šesťuholníkovým lesklým podkladom.

Ani interiér nemá snahu šokovať. Jeho línie sú vo veľkej miere jednoduché, trochu ich oživuje iba tvar centrálnej konzoly. Z nej jemne vystupuje dotykový displej multimediálneho systému doplnený panelom klimatizácie. Vo vybavení auta nájdeme prekvapujúco aj adaptívny tempomat. Mimochodom, batožinový priestor ponúka objem 355 litrov, čo je na hatchback segmentu B slušné číslo.

Baleno má batožinový priestor s objemom 355 litrov 24 fotografií v galérii Baleno má batožinový priestor s objemom 355 litrov Zdroj: Suzuki

Už pri oznámení premiéry tohto vozidla hovorilo Suzuki o dostupnosti litrového motora Boosterjet, no detaily prezradilo až teraz. Tento prepĺňaný trojvalec má maximálny výkon 82 kW (112 k) a krútiaci moment 170 Nm. Alternatívou k nemu bude atmosférický štvorvalec Dualjet s objemom 1,2 litra a parametrami 66 kW (90 k)/120 Nm. Obe pohonné jednotky sú štandardne kombinované so šesťstupňovým manuálom, no voliť si k nim možno aj samočinnú skriňu (automat alebo CVT).

Japonská automobilka ešte v Ženeve povedala, že nový malý hatchback chce začať predávať o rok. Počas frankfurtskej premiéry sériového modelu to potvrdila. Nové Baleno sa chystá do obchodov niekedy koncom zimy. Koľko si za neho bude Suzuki pýtať zatiaľ nie je jasné.


Video
Najnovšie články
Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne

Briti hlásia príchod svojej vlajkovej lode v najlepšej forme. Tretia generácia modelu Flying Spur má byť najlepším Bentley, ktoré kedy vzniklo. Zachová si...

Opulentný luxus: Bentley Flying Spur cieli na trón

Renault a Fiat Chrysler sa chceli zlúčiť, no rokovania sa skončili neúspechom, za ktorý obidve automobilky obvinili francúzsku vládu. Viacerí vládni činitelia...

Nádej na zlúčenie Renaultu a FCA ešte stále žije
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×