Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentley má najrýchlejšie SUV na svete

VIDEO
Krátko pred premiérou servíruje Bentley ďalšiu upútavku na svoje prvé SUV. Chváli sa v ňom maximálkou, ktorú sme doposiaľ v tomto segmente nevideli.
1 2 príspevky 07.09.2015 / Redakcia AUTO BILD

Bentley vstupuje na neprebádanú pôdu, do segmentu SUV, skutočne razantným spôsobom. Fabrika však počas postupného dávkovania informácií nezabúda, aspoň medzi riadkami, pripomínať, že ani pre ňu nový automobil nezostane jej povesti nič dlžný. V poslednej upútavke ale Angličania prešli od vágnych superlatívov k argumentom najťažšieho kalibru. Nová Bentayga sa totiž pochválila rýchlosťou 301 km/h, čím sa stáva jednoznačne najrýchlejším autom svojho druhu na svete.

Rýchlosti prevyšujúce 300 km/h boli doteraz medzi sériovými SUV tabu. Bentley Bentayga je najrýchlejšie zo všetkých

Základom nového Bentley je technika, ktorú už zdieľajú jeho koncernoví súrodenci, veľké SUV značiek VW, Audi a Porsche, ktoré sa medzičasom dožili už svojej tretej generácie. Bentayga pritom dostane len nedávno predstavený motor W12 TSI objemu 6,0 l, ktorý s podporou dvojice turbodúchadiel dosahuje maximálny výkon 447 kW (608 k) a vrchol krútiaceho momentu 900 Nm. Opacha na 21-palcových diskoch s ním dokáže zrýchliť z pokoja na 100 km/h za 5 sekúnd.

Maximálna rýchlosť pochopiteľne nie je parameter, ktorý by bol pri automobiloch SUV tým najpodstatnejším, z pohľadu prestíže však hrá nemalú rolu. Veď ani najbližší konkurenti na tom nie sú nejako zle. BMW X5 M sa dokáže rozbehnúť na 275 a sesterský Cayenne Turbo S zvláda dokonca 284 km/h. V prípade potreby však budú musieť anglickej novinke obe vyprázdniť ľavý pruh. Samozrejme, dôležité bude, či nakoniec výrobca jeho schopnosti neokreše na tradičných 250 km/h.

Bentayga pokorila tristokilometrovú hranicu stále krytá kamuflážou. Ako bude vyzerať sériová verzia už naznačili fotky jej zmenšeného modelu a nahliadli sme už aj do interiéru. Všetko však bude jasné až budúci týždeň, keď sa vo Frankfurte definitívne odhalí.


Video
Najnovšie články
Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne

Briti hlásia príchod svojej vlajkovej lode v najlepšej forme. Tretia generácia modelu Flying Spur má byť najlepším Bentley, ktoré kedy vzniklo. Zachová si...

Opulentný luxus: Bentley Flying Spur cieli na trón

Renault a Fiat Chrysler sa chceli zlúčiť, no rokovania sa skončili neúspechom, za ktorý obidve automobilky obvinili francúzsku vládu. Viacerí vládni činitelia...

Nádej na zlúčenie Renaultu a FCA ešte stále žije
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×