Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lagonda rúbe cenou poriadne vysoko

Limuzína vychádzajúca z modelu Rapide S má stáť takmer milión eur. Automobilka z tohto sedanu plánuje vyrobiť 200 kusov.
3 19.08.2015 / Marek Pokrývka

Medzi historické značky, ktoré v ostatnom čase prešli znovuzrodením, sa zaradila aj Lagonda. V priebehu minulého roka ju oživil Aston Martin. Známe meno použil na superluxusnú limuzínu voľne vychádzajúcu z modelu Rapide S, ktorá dostala vlastnú karosériu a modifikovaný interiér. Dvanásťvalcový sedan mal byť pôvodne určený len pre Blízky východ, nakoniec sa bude predávať aj v niekoľkých ďalších krajinách vrátane domácej Veľkej Británie.

Aston Martin Lagonda Taraf má stáť milión eur 3 fotografie v galérii Aston Martin Lagonda Taraf má stáť milión eur Zdroj: Aston Martin

O dostupnosti vozidla v Spojenom kráľovstve informovala automobilka ešte na jar. Vtedy zároveň prezradila, že z modelu s plným názvom Aston Martin Lagonda Taraf plánuje vyrobiť 200 kusov. V týchto dňoch sme sa dozvedeli cenu jedného z nich. Ako uvádza stránka britského magazínu Autocar, limuzína sa má predávať za neskutočných 696-tisíc libier. To je v prepočte do európskej meny 988-tisíc. Ak vezmeme do úvahy možnosti individualizácie, bezpečne možno hovoriť o sume milión eur.

Lagonda teda rúbe cenou poriadne vysoko. Už vopred sa síce vedelo, že tento model nebude vôbec lacný, no táto čiastka je mierne povedané šokujúca. Ide totiž o takmer dvojnásobok čiastky, ktorú si Rolls-Royce účtuje za predĺžený Phantom či trojnásobok ceny Bentley Mulsanne.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×