Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki vezie do Frankfurtu nové Baleno

AUTOSALÓN
Model Baleno dorazí do Frankfurtu s prepĺňaným motorom 1.0 Boosterjet, ktorý snúbi nízku spotrebu a dostatok výkonu. Automobilka k nemu plánuje neskôr zapriahnuť aj elektromotor.
1 4 príspevky 07.08.2015 / Redakcia AUTO BILD

Japonská automobilka Suzuki s mesačným predstihom odhalila svoju prvú novinku z tohtoročného frankfurtského autosalónu. Dorazí s prepĺňaným motorom, vychádza z konceptu iK-2 predstaveného v Ženeve a dostala staronové meno. Baleno. So svojim predchodcom však okrem názvu nemá nič spoločné. Tešiť sa máme na štýlový dizajn, priestranný interiér a nové technológie.

Suzuki Baleno sa predstaví na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte

Päťdverový hatchback si vzal takmer všetko z konceptu iK-2. Ako to demonštruje prvá fotografia a video, zmenili sa len detaily ako zliatinové disky a nárazníky, ktoré majú menej agresívny vzhľad. V prípade, že si vozidlo zachová aj rozmery konceptu, bude disponovať nasledujúcimi číslami: dĺžka 4 023 mm,  šírka 1 920 mm, výška 1 450 mm výška a rázvor náprav 2 520 mm.

Zásadnou novinkou má byť prepĺňaný motor 1.0 Boosterjet. Konkrétne dáta známe nie sú, no isté je, že pôjde o benzínový trojvalec doplnený o priamy vstrek paliva, ktorý podľa automobilky neskôr dostane na pomoc aj elektromotor. Ten však má slúžiť len k navýšeniu výkonu, o bezemisnom režime chystaného hybridu zmienky niet. 

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×