Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Banálna chyba vodiča: Audi skončilo v rieke

Spadnúť s autom do vody nie je nič príjemné a často sa to môže skončiť fatálne. Nedávno sa taká udalosť, chvalabohu so šťastným koncom, odohrala v Nemecku.
5 16 príspevkov 01.08.2015 / Redakcia AUTO BILD

Rýchle auto so silným motorom v rukách mladého, ambiciózneho, no neskúseného vodiča s horúcou hlavou, to je nebezpečná kombinácia. Skôr či neskôr vedie k pískajúcim pneumatikám, škrípajúcim brzdám a žiaľ neraz i k pokrčeným plechom. Poslať auto do šrotu však možno aj pri rýchlosti chôdze, čo je presne tento prípad. Paradoxne tak skončilo Audi RS6 Avant, skrývajúce pod kapotou stádo takmer šiestich stoviek koní a schopné jazdiť rýchlosťami vysoko cez 200 km/h.

Audi RS6 Avant zišlo z nábrežia priamo do rieky po tom, čo si vodič pomýlil voľbu režimu automatickej prevodovky 5 fotografií v galérii Audi RS6 Avant zišlo z nábrežia priamo do rieky po tom, čo si vodič pomýlil voľbu režimu automatickej prevodovky Zdroj: autobild.de

Nemilá udalosť sa odohrala v severonemeckom prístavnom meste Lübeck, na nábreží tamojšej riečky Wakenitz. Za všetko môže miestny 28-ročný mladík, ktorý si zrejme pomýlil predvoľby automatickej prevodovky a s drahým kombi tak zišiel nešťastne priamo do vody. Audi mu pritom vôbec nepatrilo, majiteľom bol jeho 25-ročný kamarát, ktorý ho chvíľu predtým zaparkoval na brehu, len dva metre od hrany móla.

Našťastie, vodič sa dostal z auta dostatočne rýchlo von a celý incident prežil bez akýchkoľvek zranení, takže sa to preňho skončilo iba nepríjemnými spomienkami, no ako sa vyrovná s kamarátom, ktorého pripravil o auto v hodnote vyše 100-tisíc eur známe nie je. Hasiči ho z vody vytiahli už nasledujúci deň v skorých ranných hodinách.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×