Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je toto elektrický crossover Audi Q6?

Na internete sa objavili obrázky zachytávajúce vozidlo s údajným označením C-BEV, z ktorého sa má stať sériový konkurent pre Tesla Model X.
2 4 príspevky 31.07.2015 / Marek Pokrývka

Audi v týchto dňoch prezradilo, že na frankfurtskom autosalóne odhalí prototyp s technológiou osvetlenia Matrix OLED. Takmer okamžite po týchto správach sa roztočil kolotoče klebiet o jeho identite. Vraj má ísť o predzvesť sériového modelu Q6, ktorý je témou neoficiálneho šuškania už dlhší čas. Zdá sa, že nejde len o prázdne reči.

Audi C-BEV má byť predzvesťou elektrického modelu Q6 2 fotografie v galérii Audi C-BEV má byť predzvesťou elektrického modelu Q6 Zdroj: Autocar

Na internete sa totiž objavili dva obrázky, ktoré by mohli zachytávať toto vozidlo. Údajne bude mať označenie C-BEV. Ide o crossover v pravom zmysle slova, keďže kríži dve kategórie automobilov: je kdesi na polceste medzi zvýšenými kombi Allroad a plnohodnotnými SUV radu Q. Z hľadiska dizajnu je evidentný štýl pripomínajúci koncepty Prologue. To však nie je potvrdením autenticity. Nemusí ísť len o uniknuté fotky, ale aj nepriznanú tvorbu nejakého počítačového grafika.

Tak či onak, vedúci vývoja Audi nedávno potvrdil vývoj elektrického SUV s dojazdom vyše 500 kilometrov, ktorý sa má dostať do predaja začiatkom roka 2018. Nie je teda vylúčené, že na obrázkoch je štúdia tohto modelu. Ak sa vozidlo dostane do sériovej výroby, stane sa hlavným a prakticky jediným konkurentom pre plánovaný crossover Tesla Model X.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×