Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi chystá koncept s Matrix OLED

Na autosalóne vo Frankfurte ukážu štyri kruhy nový typ zadných svetiel. Vybavený nimi bude zatiaľ bližšie nešpecifikovaný koncept.
2 1 príspevok 30.07.2015 / Marek Pokrývka

Aktuálnou témou číslo jeden v oblasti osvetlenia automobilov je LED, teda svetelná dióda. Svetlomety s touto architektúrou sa už z luxusných kútov trhu prepracovali takmer na jeho úplné dno a výrobcovia sa preto snažia priniesť čosi nové. BMW sa v hybride i8 či šiestej generácii radu 7 spolieha na laser, no experimentuje aj s technológiou OLED. Audi sa vydalo rovnakým smerom.

Náčrt zadného svetla s technológiou Matrix OLED 2 fotografie v galérii Náčrt zadného svetla s technológiou Matrix OLED Zdroj: Audi

Štyri kruhy ukážu na autosalóne vo Frankfurte bližšie nešpecifikovaný koncept, ktorý bude vybavený svetlami s označením Matrix OLED. Ich vzhľad naznačuje skica. Na nej môžeme vidieť štyri samostatné moduly organických diód, ktoré spoločne tvoria nový typ zadných svetiel. Tie sa pravdepodobne stanú v sériovej výrobe prvým bodom aplikácie tohto prvku, pričom nasledovať majú smerovky.

Týmto obrázkom vysvetľuje Audi zloženie OLED 2 fotografie v galérii Týmto obrázkom vysvetľuje Audi zloženie OLED Zdroj: Audi

Popri náčrte zverejnil Ingolstadt aj obrázok vysvetľujúci zloženie OLED. Medzi výhody tohto osvetlenia možno zaradiť relatívne jednoduchú konštrukciu, homogénne svetlo, možnosť postupnej regulácie intenzity a tiež nízke nároky na chladiaci systém. Zatiaľ nie je jasné, či Audi chystá tento prototyp len ako prezentáciu technológie, alebo pôjde o predzvesť nejakej budúcej novinky. Pošuškáva sa, že by mohlo ísť o štúdiu elektrického SUV s označením Q6.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×