Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi A6 2.0 TDI Ultra: 14 štátov na nádrž

Sériový sedan A6 z modelovej línie Ultra prešiel bez tankovania 1 865 kilometrov pri priemernej spotrebe 3,7 l/100 km.
8 9 príspevkov 13.06.2015 / Marek Pokrývka

Audi sa rozhodlo spropagovať úspornosť automobilov zo svojej ekologicky a ekonomicky ladenej modelovej línie Ultra. Vzalo jej najväčšieho zástupcu, naftový sedan triedy A6, a vypravilo ho na veľkolepú cestu za rekordom. Cieľom bolo prejsť čo najviac štátov bez tankovania.

Audi A4 2.0 TDI Ultra prešlo bez dotankovania cez 14 štátov 8 fotografií v galérii Audi A4 2.0 TDI Ultra prešlo bez dotankovania cez 14 štátov Zdroj: Audi

Za volant sériového modelu A6 2.0 TDI Ultra bez akýchkoľvek úprav sa posadil novinár Andrew Frankel a pretekárka Rebecca Jackson. Ich jazda trvala zhruba 28 hodín, počas ktorých sa dvojica v riadení niekoľkokrát vystriedala. Na jednu nádrž prešli dovedna 1 865 kilometrov, pričom dosiahli priemernú rýchlosť 80 km/h a spotrebu 3,7 l/100 km.

Za volantom naftového sedanu sa striedal novinár a pretekárka 8 fotografií v galérii Za volantom naftového sedanu sa striedal novinár a pretekárka Zdroj: Audi

Tieto čísla sú síce úctyhodné, ale na rekord v dojazde nestačia. Audi však na tejto ceste prešlo dovedna 14 krajinami a to sa doposiaľ nikomu bez dotankovania oficiálne nepodarilo. Starostlivo vyselektovaná trasa viedla cez Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko i Bosnu a Hercegovinu. Vďaka tomu získalo Audi zápis v Guinnessovej knihe.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×