Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW a Porsche pre Apple Watch

Nemecké prémiové automobilky predstavili svoje aplikácie pre horúcu novinku, takzvané „chytré hodinky“ Apple.
11 1 príspevok 26.04.2015 / Ladislav Malák

Správa na hodinkách: Batéria je skoro nabitá, dojazd je takmer maximálny. Môžete teda dopiť v kaviarni kapučíno a zamieriť k svojmu zaparkovanému BMW i3 11 fotografií v galérii Správa na hodinkách: Batéria je skoro nabitá, dojazd je takmer maximálny. Môžete teda dopiť v kaviarni kapučíno a zamieriť k svojmu zaparkovanému BMW i3 Zdroj: Apple Elektronický gigant Apple ešte ani nezačal poriadne predávať svoje „chytré“ hodinky Apple Watch a už sa objavujú isté pochybnosti.

A k tým najvážnejším patria aj riziká v súvislosti s ich použitím v autách.

Bezpečnostní experti varujú pred ich neblahým vplyvom na koncentráciu vodiča, v niektorých krajinách sa dokonca už nechali počuť zákonodarcovia, že ak prichytia osobu za volantom pri ich použití za jazdy, vyfasuje pokutu ako za mobil.

Nuž, bezpečné alebo nie, automobilky v tomto novom produkte ňuchajú veľký biznis a už preňho aj vyvíjajú svoje vlastné aplikácie.

Najnovším príkladom využitia „chytrých“ hodiniek s dotykovým displejom a ďalším funkciami, známymi doteraz zo smartfónov či tabletov, sú aplikácie, ktoré pre Apple Watch predstavili BMW a Porsche.

BMW svoj produkt zameralo hlavne na modely svojej novej produktovej línie „i“, teda mestský elektromobil i3 a športový plug-in hybrid i8.

Apple hodinky vám poskytnú informáciu o miere nabitia batérie, súvisiacom dojazde a potvrdia, či sú dvere vozidla zamknuté. Okrem toho vám tiež vedia poslať správu, že už máte batériu nabitú a dokážete ich použiť aj na diaľkovú aktiváciu nezávislého kúrenia a klimatizácie vo vozidle.

Ani Porsche nechce zaostať a ponúka podobné funkcie ako BMW. Čiže okrem už spomenutých napríklad aj monitoring tlaku pneumatikách či navigáciu s určením pozície vozidla, ktorá vás dovedie až k nemu, ak si nespomínate, kde na veľkom neznámom parkovisku ste ho nechali stáť.

Ďalšie fotografie nájdete v galérii  >>>

A ak by to stále nestačilo, pomocou Apple hodiniek viete na diaľku bliknúť svetlami a zahúkať húkačkou vozidla. Ako sa tento najnovší „zázrak inteligentnej techniky“ chytí medzi našimi vodičmi? Nechajme sa prekvapiť....

Nie ste si istí, či ste zavreli dvere na aute? A čo kapoty a strešné okno? Porsche vám to ukáže pomocou svojej aplikácie na hodinkách Apple Watch 11 fotografií v galérii Nie ste si istí, či ste zavreli dvere na aute? A čo kapoty a strešné okno? Porsche vám to ukáže pomocou svojej aplikácie na hodinkách Apple Watch Zdroj: Apple


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×