Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gran Tourer: BMW pre sedem ľudí

AUTOSALÓN
Na pôde ženevského výstaviska Palexpo sme zisťovali, ako pôsobí bavorské MPV s tromi radmi sedadiel a predným pohonom.
9 38 príspevkov 04.03.2015 / Marek Pokrývka

Už dlhšie sa hovorí, že Mníchov pripravuje veľké SUV s označením X7. To vzniká pre sedemčlennú posádku a má ponúknuť viac priestoru než X5 s príplatkovým tretím radom. No ešte predtým prichádza iný model pre siedmich: Gran Tourer. Ide o pribratú verziu kompaktného MPV Active Tourer, ktoré spadá pod rad 2 a do značky BMW uviedlo predný pohon. Má tento recept dosť kontroverzných prvkov na to, aby poprel identitu modrobielej vrtuľky na kapote? Zisťovali sme to počas statickej prehliadky vozidla na pôde ženevského výstaviska Palexpo.

Ženeva priniesla BMW pre siedmich s predným pohonom 9 fotografií v galérii Ženeva priniesla BMW pre siedmich s predným pohonom Zdroj: autor

Z hľadiska dizajnu možno o odpovedi na túto otázku polemizovať. K rodine bavorskej automobilky sa Gran Tourer jasne hlási spomínaným logom, ľadvinkami masky chladiča i vnútornou architektúrou svetiel. No silueta karoséria má s heslom „radosť z jazdy“ pramálo spoločné, vysoká strecha a objemná zadná časť sľubuje ťažisko posadené výrazne vyššie, než je pri BMW zvykom. Zadok má navyše tvary, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani celebritka Kim Kardashian.

Tip redakcie

Pri karosérii by sme teda otázku identity nechali bez odpovede, no v interiéri je rodokmeň vozidla jednoznačný. Palubná doska má síce nové stvárnenie, no rozloženie ovládacích prvkov či prístrojového panela jednoznačne potvrdzuje pravosť symbolu na volante. To sa však mení pri pohľade dozadu. Tretí rad v BMW? To môže mnohých prekvapiť...

BMW 2 Gran Tourer 9 fotografií v galérii BMW 2 Gran Tourer Zdroj: autor

Gran Tourer má zadné sedadlá individuálne posuvné, čo zľahčuje nastupovanie na miesta s číslom šesť a sedem. No aj tak nejde o ľahký úkon, ani pre konfekčnú veľkosť. Tá sa dozadu ako-tak zmestí, no o veľkom pohodlí sa hovoriť nedá. Už na pohľad je jasné, že tu môžeme hovoriť o interiérovej konfigurácii 5+2 so sedačkami pre deti či núdzovo aj dospelých. Asi nik by pri celkovej dĺžke 4 556 nečakal tretí rad s luxusnými kreslami ako má sedmička...  V tom druhom je to v poriadku, na hlavu je tu vďaka upravenej streche o niečo viac miesta.

Automobilu nemožno uprieť praktickosť i slušný vnútorný priestor, no zaslúži si logo BMW? Nie sme si celkom istí. Bavori sa týmto produktom vzdialili od svojich koreňov naozaj o poriadny kus. Na definitívny verdikt si však budeme musieť ešte počkať do prvých kilometrov za jeho volantom. Platforma použitá aj v tretej modernej generácii MINI nám dáva nádej, že medzi sedemmiestnymi MPV pôjde z hľadiska jazdných vlastností o jeden z najzaujímavejších modelov.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×