Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Jazz v sériovej podobe

AUTOSALÓN
Päťdverový hatchback, ktorý sa už od roku 2013 predáva ako Fit, príde do Európy s jediným benzínovým motorom.
4 2 príspevky 25.02.2015 / redakcia

Na vlaňajšom automobilovom veľtrhu v Paríži predviedla Honda hneď tri autá označené ako prototypy: omladený model CR-V, malé SUV s označením HR-V a hatchback Jazz. Prvé vozidlo už prišlo aj na Slovensko, finálnu podobu toho druhého ukázali Japonci pred niekoľkými dňami. Teraz prišiel na rad posledný menovaný, ktorý sa na iných svetových trhoch predáva ako Fit už od roku 2013.

Honda Jazz dostane v Európe benzínový motor 1.3 i-VTEC 4 fotografií v galérii Honda Jazz dostane v Európe benzínový motor 1.3 i-VTEC Zdroj: Honda

Cesta od parížskej štúdie po sériovú podobu sa niesla v znamení racionalizácie. Jazz prišiel o športovo koncipované dielce karosérie, zmenil predný svetlomety a pribudli mu hmlovky. Päťdverový hatchback s dĺžkou 3 915 mm stojí na rázvore merajúcom 2 530 mm. Vo vnútri má ponúkať miesto piatim pasažierom a 354 litrov pre batožinu. Po sklopení sedadiel Magic Seats je k dispozícii 884 litrov. Interiér zaujme dotykovým ovládaním klimatizácie a displejom, za ktorým sa skrýva operačný systém Android.

Pri uvedení na európsky trh si budú môcť Európania zvoliť jedinú pohonnú jednotku: atmosférický benzínový štvorvalec i-VTEC s objemom 1,3 litra. Tento motor ponúkne maximálny výkon 75 kW (102 k) pri šesťtisíc otáčkach. Vybrať si k nemu možno šesťstupňovú ručne radenú prevodovku alebo bezstupňový automat CVT. V budúcnosti by paletu mal rozšíriť silnejší hybridný model.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×