Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Accord v Európe končí

Automobil strednej triedy má z ponuky dílerov na starom kontinente po dopredaní skladových zásob vypadnúť.
1 3 príspevky 24.01.2015 / Marek Pokrývka

Na európskych trhoch sa v ostatnom čase model Accord trápil, v kontexte iných konkurentov strednej triedy dosahoval zanedbateľné predajné čísla. Za rok 2014 predala Honda len 3 453 kusov variantu určeného pre obchody v našich končinách. Znamená to medziročný prepad o 19%, pričom nejde o prvý takýto pokles. Japonská automobilka sa preto rozhodla pre radikálny krok.

Z európskych trhov Accord v blízkom čase zmizne

Ako uvádza portál Automotive News Europe, vedúci britskej divízie Leon Brannan potvrdil, že Accord v Európe končí. Podľa interných informácii má z ponuky dílerov na starom kontinente vypadnúť už v blízkom čase po dopredaní skladových zásob. Z portfólia zmizne tento model po takmer štyroch dekádach, Honda ho tu začala predávať v roku 1977. Zákazníkov zaujal cenou a spoľahlivosťou, v ostatných rokoch však nedokázal vzdorovať najmä prémiovým súperom z Nemecka.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×