Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v EÚ vzrástol o 1,4%

V novembri sa predaj osobných áut v štátoch Európskej únie medziročne zvýšil už pätnásty mesiac v rade.
16.12.2014 / TASR

Predaj áut v Európskej únii zaznamenal v novembri rast, jeho tempo však bolo výrazne slabšie než v predchádzajúcom mesiaci. Oznámilo to Európske združenie výrobcov áut (ACEA). Informoval o tom portál RTTNews.

V EÚ sa v novembri predalo 953 886 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast o 1,4 %. Na porovnanie, v októbri dosiahol rast 6,5 %. Napriek tomu to znamená rast predaja už 15. mesiac po sebe.

Najvýraznejšie sa zvýšil predaj v Španielsku, až o 17,4 %. V Británii a Taliansku predaj áut vzrástol o 8 %, respektíve o 5 %. Naopak, v Nemecku a vo Francúzsku, najväčších ekonomikách Európskej únie, predaj vozidiel v novembri medziročne klesol. V Nemecku pokles predstavoval 1,8 % a vo Francúzsku 2,7 %.

Za 11 mesiacov tohto roka sa predaj áut v Európskej únii zvýšil oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka o 5,7 % na približne 11,6 milióna. Opäť sa pod rast podpísalo najmä Španielsko, kde predaj vozidiel za toto obdobie vzrástol o dvojciferné hodnoty.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×