Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maybach ožil ako najdlhšia trieda S

AUTOSALÓN
Mercedes ukázal, ako si predstavuje maximálny luxus. Svoju vlajkovú loď predĺžil pre zadných pasažierov o dvadsať centimetrov.
31 11 príspevkov 20.11.2014 / Marek Pokrývka

Zhruba pred týždňom Mercedes potvrdil, že vzkriesi značku Maybach a použije ju pre doposiaľ najdlhšie prevedenie svojej vlajkovej lode. Nový model naznačil niekoľkými fotografiami. Tie slúžili ako ochutnávka pred premiérou, ktorá sa odohrala v týchto dňoch.

Mercedes-Maybach S600 je oživením mŕtvej značky 31 fotografií v galérii Mercedes-Maybach S600 je oživením mŕtvej značky Zdroj: Mercedes

Automobil s oficiálnym označením Mercedes-Maybach S600 prišiel na svet v Los Angeles. Od klasickej predĺženej verzie sa navonok neodlišuje nijako výrazne, laik by mohol rozdiely pokojne prehliadnuť. Pozorné oko si však všimne, že silueta karosérie je celkom nová. Za stredovým stĺpikom pribudlo až dvadsať centimetrov. Úpravami prešli aj dvere a línia strechy. V bočných partiách je tretie okienko, ktorému robí spoločnosť logo dvojitého M. Nové sú aj leštené dvadsiatky.

Vďaka extra dĺžke meria limuzína úctyhodných 5 453 milimetrov, pričom jej rázvor narástol na hodnotu 3 365 mm. Už zvonku je jasné, že získaný priestor patrí výhradne zadným pasažierom. Tí majú k dispozícii dve kráľovské kreslá so všemožnými funkciami slúžiacimi na maximalizáciu komfortu a luxusu. Samozrejmosťou je použitie špičkových materiálov. Mercedes okrem toho tvrdí, že tento model bude najtichším automobilom na svete.

Na zadných sedadlách panuje maximálny luxus 31 fotografií v galérii Na zadných sedadlách panuje maximálny luxus Zdroj: Mercedes

Pri uvedení bude Mercedes-Maybach dostupný len ako dvanásťvalcový variant S600 dosahujúci výkon 390 kW (530 k) a 830 Nm. Neskôr sa k nemu pridá päťstovka poháňaná 4,7-lirovým osemvalcom s maximálnymi číslami 335 kW (455 k) a 700 Nm. Oba modely majú prakticky identické dynamické parametre: na stovku zrýchlia za päť sekúnd a dosiahnu 250 km/h.

Hovorí sa aj o dostupnosti pohonu štyroch kolies, ktorým má disponovať verzia S400 4Matic so šesťvalcom dosahujúcim 245 kW (333 k) a 480 Nm. Budúcnosť vraj majú aj štítky AMG, čo potvrdili testovacie prototypy vybavené charakteristickými dizajnovými prvkami športových variantov.

Do obchodov by sa vozidlo s oživenou značkou Maybach malo dostať v priebehu februára. Jeho predajná cena ešte nebola stanovená. Na slovenskom trhu sa dlhšia verzia S600 predáva od 165-tisíc eur, limuzína s kráľovskými proporciami tak môže pokojne útočiť na štvrť milióna.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×