Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes opäť oživí značku Maybach

AUTOSALÓN
Extra centimetre, dva tróny pre zadných pasažierov a dvanásťvalec. To je v skratke nová vlajková loď trojcípej hviezdy.
2 1 príspevok 11.11.2014 / Marek Pokrývka

V histórii luxusných áut má Maybach slušný cveng. Produkty tejto automobilky patrili v prvej polovici 20. storočia k elite štvorkolesových strojov. Na dedičstvo chcel koncom milénia nadviazať Mercedes a na základe svojej triedy S vytvoril samostatne stojace vozidlá s logom dvojitého MM. Tie sa však nestretli s veľkým úspechom, nedávno sa ich výroba skončila. Zhruba po dvoch rokoch však toto označenie prichádza späť na scénu, no tentoraz nie s vlastnými modelmi.

Označenie Maybach sa objaví na kufri Mercedesu triedy S 2 fotografie v galérii Označenie Maybach sa objaví na kufri Mercedesu triedy S Zdroj: Mercedes

Oživenie má na svedomí opäť Mercedes a znovu je v hre jeho vlajková loď. Štítok Maybach totiž trojcípa hviezda použije pre najluxusnejšiu verziu triedy S. Jej presné označenie bude znieť Mercedes-Maybach S600. Znamená to, že na pohon vozidla bude slúžiť dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s objemom šesť litrov. Jeho výkon je 390 kW (530 k), krútiaci moment vrcholí pri 830 Nm.

V porovnaní s aktuálnym vrcholom štandardnej ponuky bude tento model ešte o niečo dlhší. Oproti aktuálnemu variantu s predĺženým rázvorom má dostať ďalšie centimetre, pričom natiahnutý bočný profil oživí tretie okienko. Všetok získaný priestor bude venovaný pasažierom sediacim na dvoch elektrických zadných sedadlách, ktoré si pokojne zaslúžia označenie tróny.

Vlajková loď bude zameraná na pohodlie zadných pasažierov
2 fotografie v galérii Vlajková loď bude zameraná na pohodlie zadných pasažierov Zdroj: Mercedes

Klebety podložené fotkami vývojových prototypov tieto informácie uvádzali už dlhší čas a pre zasvätených preto nie je ich oficiálne potvrdenie prekvapením. Zábery zároveň naznačili, že v príprave je aj verzia nesúca štítok AMG. Tá však príde neskôr. Nová vlajková loď s označením Maybach a štítkom S600 na kufri má absolvovať debut už o týždeň v Los Angeles.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×