Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sedemmiestny Prius prešiel omladením

Hybridný automobil pre veľkú rodinu dostal atraktívnejší dizajn a niekoľko úprav v kabíne. Po novom zvládne aj rozhranie Wi-Fi.
5 10.10.2014 / Marek Pokrývka

Toyota Prius je najpredávanejším hybridom na svete. Jeho sedemmiestny variant, označený v našich končinách Prius+, nie je až taký úspešný ako klasický súrodenec, Japonci sa ho preto rozhodli zatraktívniť. Pre vozidlo pripravili facelift, ktorý sa dotkol najmä jeho dizajnu.

Tvár sedemmiestneho hybridu je omnoho dravšia 5 fotografií v galérii Tvár sedemmiestneho hybridu je omnoho dravšia Zdroj: Toyota

Prius+ dostal odlišný predný nárazník, masku chladiča i svetlomety. Vďaka týmto prvkom pôsobí tvár auta podstatne dravšie. Navyše, hybridný automobil si po novom môže svietiť LED diódami. V zadnej časti bola retuš miernejšia, dotkla sa grafiky svetiel a nárazníka s imitáciou difúzora. Bodkou za modernizáciou exteriéru sú dva nové odtiene lakovania.

Vnútro modelu Prius+ dostalo niekoľko detailných úprav, ako je umiestnenie niektorých ovládacích tlačidiel, pochrómovanie na kľučkách dverí či zvuková izolácia v zadnej časti kabíny. Novinkou je multifunkčný 4,2-palcový displej na vrchu palubnej dosky, ktorý dopĺňa dotykovú obrazovku prepracovaného multimediálneho systému Toyota Touch 2 s priemerom 6,1 palca. Vo vyšších verziách dokáže po novom pracovať aj s 3D navigáciou či Wi-Fi rozhraním.

Interiér modelu Prius+ prešiel iba malými zmenami 5 fotografií v galérii Interiér modelu Prius+ prešiel iba malými zmenami Zdroj: Toyota

Z hľadiska techniky došlo k drobným úpravám. Japonská automobilka uvádza, že upravila podvozok a zlepšila tak jazdné vlastnosti i komfort. Kombinovaný pohon pozostávajúci z 1,8-litrového benzínového štvorvalca a elektromotora je na svojom mieste, nezmenil sa ani jeho kombinovaný výkon 100 kW (136 k). Po modernizácii však spĺňa emisné normy Euro 6. Toto bola nutnosť, nakoľko ich platnosť sa nezadržateľne blíži. Predaj upraveného hybridu pre veľkú rodinu sa začne v januári.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×