Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes osviežil triedu B

AUTOSALÓN
Kompaktné MPV s trojcípou hviezdou prešlo medzigeneračným faceliftom. Dizajnové zmeny sú pomerne nenápadné.
14 13.09.2014 / Marek Pokrývka

Hlavným lákadlom v parížskom stánku automobilky Mercedes-Benz bude jednoznačne nový superšport označený písmenami GT. Nebude však jedinou premiérou, ktorú si Stuttgart pre francúzsku metropolu pripravil. Punc novoty bude mať aj trieda B, ktorá prešla osviežením.

Mercedes podrobil triedu B malému medzigeneračnému faceliftu 14 fotografií v galérii Mercedes podrobil triedu B malému medzigeneračnému faceliftu Zdroj: Mercedes

Facelift prichádzajúci po trojročnej kariére je z dizajnového hľadiska pomerne nenápadný. Korekčná ceruzka sa dotkla klasických partií: svetiel, nárazníkov, výfukových koncoviek a diskov kolies. Zmenila sa aj maska chladiča s trojcípou hviezdou. Svetlomety Béčka majú upravenú architektúru s integrovaným denným svietením a pripomínajú tak triedu C. Novinkou je opcia kompletne diódových svetiel, ktoré sa tak dostávajú aj do tohto segmentu. Podobne ako všetky čerstvé modely značky možno kompaktné MPV vybaviť športovým stylingom od AMG.

Dizajnové zmeny nie sú výrazné v exteriéri ani v interiéri 14 fotografií v galérii Dizajnové zmeny nie sú výrazné v exteriéri ani v interiéri Zdroj: Mercedes

Interiéru venoval Mercedes nový volant s hrubším splošteným vencom a zopár upravených ovládacích prvkov. Prominentnú pozíciu na palubnej doske zaujala väčšia zobrazovacia jednotka s priemerom osem palcov. Vybavenie prešlo viacerými zmenami, novinkou je napríklad ambientné osvetlenie dostupné v dvanástich farbách. Konštruktéri prepracovali aj bezpečnostné systémy, ktoré  po novom pracujú v širšom rýchlostnom rozsahu.

Záujemcovia o medzigeneračne osviežený Mercedes triedy B budú mať na výber z ôsmich motorizácii so spravodlivým pomerom benzín:nafta. Vo všetkých prípadoch pritom ide o prepĺňané štvorvalce. Na zážihovej strane sú to motory s objemom 1,6 a 2,0 litra (B180/200 a B220/250), vznetové agregáty majú zdvihový objem 1,5 alebo 2,1 litra (B160/B180 CDI a B200/220 CDI). Výkonová paleta siaha od 66 kW (90 k) po 155 kW (211 k).

Okrem benzínu a nafty si možno v prípade Béčka zvoliť aj elektrinu 14 fotografií v galérii Okrem benzínu a nafty si možno v prípade Béčka zvoliť aj elektrinu Zdroj: Mercedes

Základom je šesťstupňová manuálna prevodovka, no podľa motorizácie k nej môže tvoriť alternatívu sedemstupňový automat. V modelovej ponuke kompaktného MPV figuruje aj variant s pohonom všetkých štyroch kolies. Neopustila ju ani alternatívne poháňaná verzia Electric Drive, ktorá sa už predáva v USA. Štandardné Béčka po facelifte sa v súčasnosti dajú objednať na domácom nemeckom trhu, kde ich cena štartuje na hranici 27-tisíc eur.

Facebook like button

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×