Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes G dostal extrémny tuning

Nemecký tuner predstavuje úpravu Mercedesu G500 s prívlastkom EXTREM. Vylepšenia sú dizajnové i technické.
6 7 príspevkov 12.09.2014 / Radoslav Belák

Nemeckú tuner DMC prezradil niekoľko detailov o pripravovanej úprave triedy G od Mercedesu s názvom EXTREM. Na prezentáciu si vybral osemvalcovú verziu, ale nie vrcholnú úpravu AMG. Zatiaľ postačí aj verzia G500. Zmeny sa dotkli vizuálu i techniky.

Géčko od DMC nesie vizuálne úpravy, ale aj väčšie stádo koní 6 fotografií v galérii Géčko od DMC nesie vizuálne úpravy, ale aj väčšie stádo koní Zdroj: DMC

V prvom rade dostala stuttgartská ikona vylepšený vzhľad. Vpredu upúta karbónová kapota s trojicou otvorov a emblémom tunera. V zadnej časti strechy zas pribudlo krídlo. O jeho význame si dovolíme pochybovať, no proti gustu žiaden dišputát.  K dispozícii bude aj rozšírená verzia karosérie, exemplár na fotografiách si však zachoval klasickú. Vizuálne úpravy zakončujú kované disky, ktoré sú dostupné v dvoch prevedeniach a v rozmeroch 23 až 25 palcov.

Pohonná jednotka dostala vylepšené vnútornosti a bude sa jej ľahšie dýchať vďaka novému výfukovému systému. Po úpravách stúpol výkon na 515 kW (700 k). Viac technických a dynamických parametrov zatiaľ Nemci nezverejnili.

 


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×