Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrický Golf pre nemeckú políciu

Na výstave policajného vybavenia sa objavil elektromobil Volkswagen e-Golf, ktorý ponúka dojazd 130 až 190 kilometrov.
6 17 príspevkov 07.09.2014 / Marek Pokrývka

V rámci zelenej lobby sa mnohé alternatívne poháňané automobily dostávajú do verejných služieb. Čerstvým príkladom je elektrický Golf, ktorý Volkswagen predviedol na výstave policajného vybavenia v Lipsku. Od štandardného modelu e-Golf sa odlišuje charakteristickými farbami, prídavným osvetlením a výstražnou sirénou. V interiéri pribudlo komunikačné vybavenie.

Volkswagen e-Golf vo farbách nemeckej polície 6 fotografií v galérii Volkswagen e-Golf vo farbách nemeckej polície Zdroj: Volkswagen

Po technickej stránke sa elektromobil nijako nezmenil. Pohonný agregát s výkonom 85 kW (115 k) a krútiacim momentom 270 Nm ho rozgúľa na stovku za 10,4 sekundy. Nejde teda o žiadneho šprintéra. Pozitívnou správou nie je ani dojazd, ktorý podľa podmienok dosahuje 130 až 190 kilometrov na jedno nabitie. Dlhé naháňačky teda nebudú parketou tohto auta. V súčasnosti nie je isté, koľko exemplárov sa chystá nastúpiť do služieb nemeckej polície.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×