Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čína ruší daňovú úľavu na 17 elektromobilov

Medzi postihnutými dovozcami sú Tesla i BMW. Opatrenie sa netýka domácich vozidiel na elektrický pohon.
1 príspevok 03.09.2014 / TASR

Čínske úrady zrušili 10-percentnú daňovú úľavu na 17 modelov elektromobilov. DPA informuje, že opatrenie sa nevzťahuje na vozidlá na elektrický pohon vyrobené v Číne. Správu uverejňuje oficiálny denník Žen-min ž'-pao na svojej internetovej stránke. Medzi postihnutými dovozcami takýchto vozidiel sú aj americký výrobca Tesla a nemecký BMW. 

BMW však intenzívne pracuje na tom, aby sa jeho model i3 a model Zinoro, ktorý vyvíja s čínskym partnerom, dostali do zoznamu daňovo zvýhodnených vozidiel pri predaji. Z nemeckých automobiliek je na zozname len elektroauto Mercedesu Denza, ktoré produkuje s čínskym partnerom BYD (Build Your Dreams).

Okrem daňovej úľavy pri predaji poskytuje centrálna vláda a niektoré čínske metropoly, napríklad Peking, Šanghaj a Šen-čen a iné, ďalšie subvencie, ktorých spoločná suma môže dosiahnuť až 13 000 eur. Súčasné opatrenie môže byť prvým krokom k zjednoteniu podpory predaja elektromobilov v celoštátnom meradle.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×