Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Poklady z parkoviska pri Hockenheimringu

Preteky dragsterov na nemeckom okruhu prilákali množstvo ich fanúšikov. Viacerí z nich prišli na autách, ktoré stoja za pozornosť.
40 18 príspevkov 25.08.2014 / Marek Pokrývka

V rámci našej nedávnej cesty v južnej polovici Nemecka sme sa zastavili aj na okruhu Hockenheimring, slávnom najmä vďaka šampionátu Formuly 1. Neprišli sme sa však pozrieť na tieto monoposty. Počas našej zastávky sa na okruhu konali preteky dragsterov. No ani tie neboli naším cieľom. Boli sme totiž zvedaví, na akých autách prišli diváci.

Počas pretekov dragsterov zaplavili parkoviská pri okruhu Hockenheimring fanúšikovia na svojich vozidlách, pričom veľkú časť z nich tvorili svalnaté americké modely 40 fotografií v galérii Počas pretekov dragsterov zaplavili parkoviská pri okruhu Hockenheimring fanúšikovia na svojich vozidlách, pričom veľkú časť z nich tvorili svalnaté americké modely Zdroj: Marek Pokrývka

Parkovisko pri areáli trate možno na prvý pohľad vyzeralo celkom bežne, no skrývalo viacero zaujímavých kúskov. Nešlo síce o miliónové klenoty, z ktorých by sa vám podlamovali kolená, no pri mnohých z nich srdce motoristického fanúšika ozaj poskočilo. Platí to najmä pre jedincov so slabosťou pre svalnaté modely spoza mláky.

Športové modely najmä z Nemecka

Hockenheimring sme navštívili počas konania akcie NitrOlympX, ktorá si za vstupné účtuje nemalé peniaze. Lístky na hlavnú časť podujatia stáli od 74 eur vyššie a mnohé z nich niesli trojciferné sumy. Na okruhu sa tak zišli najmä fanúšikovia, pre ktorých nie je nejaká tá stovka až takou veľkou bolesťou.

POZRITE SI KOMPLETNÚ GALÉRIU ZAUJÍMAVÝCH ÁUT Z PARKOVISKA >>>

To sa odrážalo na zaparkovaných autách a rovnako aj na ich evidenčných číslach. Okrem domácich sa tu zišlo aj slušné percento hostí z iných krajín, mnohé zahraničné vozidlá boli registrované v bohatom Švajčiarsku. Vo veľkej miere pritom šlo o modely nemeckých značiek.

Mercedes CLS63 AMG bol zástupcom domácej smotánky, modely spoza mláky reprezentoval napríklad Chevrolet Impala  siedmej generácie či predposledný Ford Mustang Convertible 40 fotografií v galérii Mercedes CLS63 AMG bol zástupcom domácej smotánky, modely spoza mláky reprezentoval napríklad Chevrolet Impala siedmej generácie či predposledný Ford Mustang Convertible Zdroj: Marek Pokrývka

Prekvapujúco vysokú koncentráciu tu mali športové verzie od prémiových výrobcov. Chcete si obzrieť Audi RS4 Avant alebo radšej sedan RS6? Prípadne kupé TT-RS? Týchto zástupcov najdrsnejšej línie štyroch kruhov tu bolo možné vidieť pár metrov od seba a podobne na tom boli aj modely BMW M a Mercedes AMG. Samozrejme, chýbať nemohlo niekoľko kusov Porsche 911. Kolorit dopĺňalo aj niekoľko „votrelcov“, napríklad Lotus Elise a Nissan GT-R.

BANNER300

Svalnaté modely zo Severnej Ameriky

Keďže preteky dragsterov majú pôvod v Spojených štátoch amerických, fanúšikovia tejto disciplíny majú často slabosť pre tamojšie autá. Na inkriminovanom parkovisku to bolo jednoznačne vidieť. Podiel modelov spoza mláky tu bol podstatne vyšší než je zvyčajné.

Na okraji parkoviska sme našli aj tento poklad. Mustang druhej generácie v špeciálnej verzii Mach 1 je niečo, čo naozaj nevidíte každý deň 40 fotografií v galérii Na okraji parkoviska sme našli aj tento poklad. Mustang druhej generácie v špeciálnej verzii Mach 1 je niečo, čo naozaj nevidíte každý deň Zdroj: Marek Pokrývka

Vidieť sa tu dalo skutočne všeličo. Camaro, Challenger, Charger, Malibu, Viper... Na zrátanie exemplárov ozrutných pick-upov Dodge Ram by nám nestačili prsty a to isté sa dá povedať o športových ikonách ako Chevrolet Corvette či Ford Mustang. Pri týchto modeloch si mohol človek urobiť kompletný historický prehľad, nakoľko sa tu dali nájsť zástupcovia takmer všetkých generácií.

ĎAĽŠIE SVALNATÉ MODELY ZO SPOJENÝCH ŠTÁTOV NÁJDETE V GALÉRII >>>

Nechýbali teda ani staršie kúsky, ako nekonečne dlhý Buick Electra či sympatické kombi Chevrolet Bel Air. Na pľaci sa objavil aj zástupca kategórie hot-rod a zlatým klincom bol Buick Riviera zo Švajčiarska, ktorý pútal pohľady na špeciálnu úpravu v mene recesie. Jeho pomaľovanú karosériu dopĺňali všemožné nálepky a kovové ozdoby tvoriace naozaj bizarný celok.

 

Rapidom na Hockenheimring

Naša Škoda Rapid Spaceback sa v tomto dave stratila 40 fotografií v galérii Naša Škoda Rapid Spaceback sa v tomto dave stratila Zdroj: Marek Pokrývka Ak sledujete náš projekt Cestovanie za autami, iste vás neprekvapí vozidlo, s ktorým sme parkovisko pri Hockenheimringu navštívili.

Opäť išlo o model Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI s balíkom Skyline.

Náš červený spoločník tu pôsobil nenápadne, okrem zaujímavých modelov tu bolo totiž aj množstvo bežných vozidiel. Slovenským evidenčným číslom sme však vytŕčali.

Poklady vídať aj pred naším okruhom

Ak sa teda ocitnete v blízkosti nejakého významnejšieho motoristického podujatia a nemáte čas či financie na priamu účasť, za zváženie stojí aj rýchla prehliadka parkoviska. Je pravdepodobné, že narazíte na nejaké skryté poklady, tak ako sa to podarilo aj nám pri pretekoch dragsterov. Neplatí to pritom len o zahraničných akciách. Vozidlá, z ktorých sa fanúšikom štyroch kolies spúšťajú sliny, možno pravidelne vídať aj pred naším okruhom Slovakia Ring...

 

Partnerom cestovateľského projektu je poisťovňa Union.

:gallery:true:true:true

Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×