Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

GM: Ďalšie milióny áut s chybným zapaľovaním

Zvolávacie akcie General Motors stále nekončia a tentokrát poputujú do servisov ďalšie autá. Problém je známy: spínacie skrinky.
2 1 príspevok 17.06.2014 / Soňa Zverková

Inžinieri General Motors sa v dôsledku súčasnej aféry prehrabávajú v starých záznamoch o podnetoch spotrebiteľov a očividne nachádzajú stále nové problémy. Dokazuje to fakt, že od začiatku roka GM vyhlásilo už 44 zvolávacích akcií.

Tento týždeň prichádza na rad ďalších 3,4 milióna vozidiel a väčšina z nich pre rovnaký problém, ktorý vyvolal rozsiahlu aféru. Konkrétne ide o chybné spínacie skrinky, v ktorých sa kľúč môže otočiť do polohy „vypnuté“ a deaktivovať posilňovače aj airbagy.

Jediným stále vyrábaným vozidlom je Chevrolet Impala. Zdroj: GM 2 fotografie v galérii Jediným stále vyrábaným vozidlom je Chevrolet Impala. Zdroj: GM Zdroj: General Motors

Podľa portálu Automotive News automobilka zvýšila odhad celkových nákladov na tohtoročné zvolávačky o 300 miliónov na dve miliardy dolárov. Celkový počet zvolaných áut prekonal číslo 20 miliónov, z čoho deväť miliónov išlo do servisov práve pre výmenu spínacích skriniek. GM však upozorňuje, že niektoré vozidlá boli predmetom viacerých zvolávacích akcií.

GM tentoraz dá motoristom kľúče s malým otvorom. Zdroj: GM 2 fotografie v galérii GM tentoraz dá motoristom kľúče s malým otvorom. Zdroj: GM Zdroj: General Motors GM uviedol, že v rámci najnovšej zvolávačky vie o šiestich nehodách a ôsmich ľahko zranených osobách. Šéfku GM Mary Barraovú čaká v stredu ďalšie vypočúvanie v Kongrese a aktuálna zvolávacia akcia môže pritvrdiť rétoriku vyšetrovateľov na tému skutočného rozsahu problému so zapaľovaním.

Nová zvolávacia akcia sa týka 3,16 milióna vozidiel, najmä modelu Chevrolet Impala, ročník 2006 až 2014, ako aj niektorých vozidiel Buick, Cadillac a Chevrolet z rokov 2000 až 2011. Impala je pritom jediné vozidlo, ktoré sa stále vyrába. Zvolávačka sa týka iba limitovanej série, ktorá sa predávala spoločnostiam prenajímajúcim vozidlá. Faceliftovaná verzia Impaly je mimo podozrenia. Tentokrát GM nebude vymieňať spínacie skrinky, ale majiteľom vozidiel dá nové kľúče alebo plastové vložky, ktoré zmenšia otvor. To by mohlo motoristom aj predajcom ušetriť čas a GM peniaze. Dovtedy GM radí majiteľom, aby z kľúčov odstránili všetky predmety a prívesky.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×